Używając karty kredytowej wiele osób jest przyzwyczajonych do niewielkich opłat – pojedynczych prowizji czy oprocentowania. Ma to być finansowanie na czarną godzinę, nieprzewidziane wydatki i trudniejszy okres. Jak najbardziej jest to podejście prawidłowe i takie funkcje spełnia karta kredytowa online (sprawdź jej ranking), jednak coraz większe grono osób zarabia dzięki kartom kredytowym. W jaki sposób? Przekonajmy się!

Sposoby na zarobek dzięki karcie kredytowej

Dzięki karcie kredytowej można zarabiać na 3 sposoby. Pierwszy to bardzo popularna metoda – szukaj promocji dla nowych klientów, gdzie w ciągu pół roku za spełnienie określonych warunków (liczba płatności kartą, kwota wydana, instalacja aplikacji mobilnej itd.) można otrzymać nawet kilkaset złotych premii. Wiele osób w ten sposób korzysta ze wszystkich dostępnych banków, po kolei biorąc udział w promocjach.

płatność kartą kredytową - terminal płatniczy i polskie banknoty na ladzieDrugi sposób to aktywne korzystanie z karty kredytowej – wiele banków daje dodatkowe premie w formie cashbacków za zakupy u partnerów handlowych (około 1-2% transakcji) do kwoty np. 400 złotych rocznie. Jeśli robisz często zakupy spożywcze, kupujesz wycieczki to wiedz, że często w takich akcjach biorą udział sklepy typu Carrefour, biuro podróży Travelplanet lub sklepy jubilerskie Apart.

Sprawdź to dokładnie przed podpisaniem umowy. Dobrym pomysłem może być także polecanie nowych użytkowników. Niektóre banki za polecenie konta lub karty kredytowej i założenie jej z Twojego linku lub kodu dadzą Ci dodatkową premię (najczęściej około 50-100 złotych).

Przeczytaj też: Afiliacja 2023 co to jest? Ranking sieci i programów partnerskich w Polsce

Trzecim sposobem jest aktywne inwestowanie pieniędzy z karty kredytowej. Skoro masz darmowe pieniądze na okresie bezodsetkowym 60-dniowym, to dlaczego masz ich nie wykorzystać? Często są to kwoty 10-20 tysięcy i większe. W grę wchodzą wszelakie inwestycje – i te ryzykowne i bezpieczne.

Wystarczy zwykła lokata w banku na np. 7% w skali roku na okres miesiąca, by z 20 000 złotych zarobić około 100 złotych (z kapitalizacją 1-miesięczną oczywiście, a nie na koniec okresu, gdy czas jej trwania jest dłuższy). Wydaje się mało, jednak gdyby ktoś za darmo dawał Ci 100 złotych co miesiąc – czy byś nie skorzystał?

Jak ominąć prowizję za wypłatę gotówki z karty?

Jedynym problemem jest „wyciągnięcie” pieniędzy z karty kredytowej na konto, które jest obarczone prowizją. Trzeba znaleźć na to odpowiedni sposób, a ich jest co najmniej kilka – od robienia zakupów kartą i zwracania ich za gotówkę, przez planowanie życia tak, by płacić kartą kredytową, a wypłatę odkładać i oszczędzać, przez wypłacanie przez znajomych i rodzinę, na przykład, gdy ktoś robi większe zakupy (telewizor, pralka, telefon, zakupy budowlane) zapłacisz za niego kartą, on Ci odda pieniądze na konto lub w gotówce.

Przeczytaj też: Kredyt czy karta kredytowa – który produkt bankowy jest lepszy?

Jakie warunki trzeba spełnić by karta kredytowa była darmowa?

By móc zarabiać dzięki karcie kredytowej, musimy najpierw spełnić warunki, by była ona darmowa. Jednoczesne zarabianie pieniędzy i płacenie prowizji jest niezbyt opłacalne. Poniżej przedstawimy opłaty za kartę kredytową i sposoby jak ich uniknąć:

  • prowizja za założenie karty – ofert kart kredytowych bez prowizji jest całe mnóstwo – wystarczy dobrze poszukać,
  • oprocentowanie karty – wybierz ofertę z najdłuższym okresem bezodsetkowym (śmiało można znaleźć na rynku karty kredytowe z 60-dniowym okresem bezodsetkowym). Spłacaj zadłużenie w terminie, a nie zapłacisz żadnych odsetek,
  • opłata za prowadzenie karty – aby jej uniknąć, spełnij wymienione w umowie warunki. Najczęściej dotyczą kwoty płatności miesięcznych kartą kredytową lub konkretnej ilości użyć karty,
  • prowizje za transakcje gotówkowe – karta kredytowa nie nadaje się do gotówkowych transakcji. Przelew na konto czy wypłata z bankomatu obciążane są dużymi prowizjami. Jeśli koniecznie potrzebujesz wypłacić pieniądze z karty kredytowej, znajdź inny sposób. Na przykład możesz zrobić zakupy przy pomocy karty kredytowej i je od razu zwrócić (otrzymując gotówkę) motywując to pomyłką lub telefonem od pracownika w sklepie budowlanym lub w popularnych elektromarketach, gdzie bez problemu można zwracać nieużywane sprzęty. Bądź jednak uważny, nie wszędzie są możliwe zwroty lub są one wykonywane również na kartę. Najłatwiej uzyskać zwrot w gotówce na przykład kupując w sklepie internetowym Media Expert i robiąc zwrot zamówienia internetowego w sklepie – wtedy zwrot realizowany jest w gotówce,
  • prowizja za przedłużenie umowy – najczęściej karta udzielana jest na rok. Automatyczne, coroczne wydłużenie umowy często posiada prowizję. By jej uniknąć zrezygnuj z karty kredytowej. Albo założysz nową na atrakcyjnych warunkach w innym banku, ale ten, z którego aktualnie korzystasz skontaktuje się z Tobą i zaoferuje darmowe przedłużenie lub atrakcyjniejsze warunki.

Twisto banner 750x200px z brunetką- 45 dni na spłatę

Przeczytaj też: Jak uniknąć 5 popularnych opłat i prowizji na karcie kredytowej?

Jak zarabiać na karcie kredytowej? Podsumowanie

Podsumowując, karta kredytowa całkowicie za darmo nie jest trudna do osiągnięcia, jednak coraz więcej osób aktywnie używając jej i korzystając z bankowych promocji – sporo na nich zarabia. Oczywiście wiąże się to z poświęceniem swojego czasu, jednak dobrze zaplanowane finanse mogą aktywnie na siebie zarabiać.

4.3/5 - (6 votes)