Zaplo.pl logo
zaplo - podgląd strony www
Weź pożyczkę

3.7/5 - (23 votes)

Oferta Zaplo

Zaplo jest renomowaną marką, należącą do grupy 4Finance Group (związanej również z Vivus – oferta). Obecnie pożyczkodawca oferuje pożyczki ratalne na okres 4-6 miesięcy w wysokości od 1000 do 5000 złotych. Klient spłaca gotówkę ratami miesięcznymi. Wcześniej Zaplo oferowało finansowanie nawet do 36 miesięcy i 10000 złotych. Aktualna oferta jest skrojona na potrzeby klientów, którzy najczęściej występują ostatnio o finansowanie.

Firma informuje na swojej stronie internetowej, że udziela pożyczek bez zaświadczeń o dochodach. Wszystkie formalności, od wypełnienia wniosku, przez automatyczną weryfikację za pomocą Instantora, aż po wypłatę pieniędzy odbywają się całkowicie online.

Sprawdzanie zdolności kredytowej i baz dłużników

Zaplo przestrzega polskich przepisów i bada zdolność kredytową swoich klientów. Należy to zresztą do obowiązków pożyczkodawcy i jest wymagane przez ustawę o kredycie konsumenckim. W celu wyeliminowania potencjalnych, niesolidnych klientów, pożyczkodawca sprawdza bazę BIK.

Zaplo nie wymaga przedstawienia zaświadczeń o otrzymywaniu dochodów. Nie oczekuje się też ustanowienia jakiegokolwiek zastawu lub poręczenia od osoby trzeciej. Pożyczka na dowód jest w tym przypadku faktem.

Sprawdzane bazy dłużników: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), BIG Infomonitor, ERIF, KBIG S. A., Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Dobra wiadomość! Ten pożyczkodawca oferuje okresową przerwę w spłacie i odroczenie spłaty raty!

Dodatkowe informacje

21 – 75 lat

mBank, Alior Bank, PKO Bank Polski, Santander, Bank Millennium, PEKAO SA, Getin Bank

Instantor, przelew weryfikacyjny 1 grosz

Pon. – Pt. 08:00-22:00

Sob. 08:00-20:00

Niedz. handlowe: 10:00-18:00

Istnieje możliwość odroczenia 1 raty – wakacje kredytowe, ale trzeba to potwierdzić u biura obsługi klienta.

WWW: www.zaplo.pl

Tel. 22 133-38-88

Email: kontakt@zaplo.pl

Wymagania wobec klientów

Żeby stać się klientem Zaplo, trzeba spełnić szereg wymagań. Należy:

Jak zawnioskować o pożyczkę? Formularz i logowanie w Zaplo

Proces składania wniosku o pożyczkę w Zaplo nie trwa długo i jest prosty. Polecamy zapoznać się z formularzem informacyjnym dotyczącym kredytu konsumenckiego jeszcze przed zaciągnięciem zobowiązania. Jest on widoczny na stronie głównej dla wybranej wartości pożyczki na suwaku.

Kolejne kroki na drodze do otrzymania pożyczki to:

 1. Wejście na stronę www.zaplo.pl i wybranie interesującej Państwa kwoty na suwaku. Poniżej pojawiają się wartości dotyczące całkowitego kosztu pożyczki, całkowitej kwoty do zapłaty, RRSO i wysokości raty. Gdy są Państwo gotowi, należy kliknąć przycisk „Weź pożyczkę!”.
 2. Założenie Profilu Klienta – po przeniesieniu do formularza, należy wypełnić swoje dane osobowe – imię, nazwisko, PESEL, kraj urodzenia, numer telefonu komórkowego, adres e-mail oraz hasło do logowania.
 3. Akceptacja oświadczeń i zgód – już na tym etapie zostają Państwo poproszeni o zaakceptowanie faktu zapoznania się z treścią formularza informacyjnego, harmonogramem spłaty oraz oświadczeniem PEP.
  Jednocześnie, należy zaznaczyć opcję upoważnienia do wystąpienia i działania przed biurami informacji gospodarczej i BIK-u. Żeby myśleć o przyznaniu środków, należy też wyrazić zgodę na udostępnienie naszych danych w celu dokonania oceny zdolności kredytowej. Nie muszą Państwo zgadzać się na przetwarzanie Państwa danych w celach marketingowych.
 4. W czwartym kroku trzeba podać szczegółowe dane na swój temat, tj: serię i nr dowodu osobistego, stan cywilny, liczbę osób w gospodarstwie domowym, adres korespondencyjny.
 5. Następnie Zaplo pyta Państwa o dochód netto, wysokość wydatków bieżących – ogólnie sytuację finansową.
 6. W ostatnim kroku należy zaakceptować warunki umowy w podsumowaniu i potwierdzić tożsamość. Od pewnego czasu poza przelewem weryfikacyjnym w postaci 1 grosza, możliwe jest także automatyczna weryfikacja poprzez zalogowanie do osobistego rachunku przez aplikację Instantor.

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek danych, polecamy upewnić się czy aby na pewno znajdują się Państwo na stronie internetowej danego pożyczkodawcy. Mimo że do tej pory nie odnotowano żadnych prób phishingu, czyli podszywania się pod markę Zaplo, oszuści nie śpią. W przypadku wszystkich firm, należy upewnić się czy dana strona posiada certyfikat SSL, który objawia się kłódeczką tuż obok adresu i przedrostkiem „https://”.

Koszty kolejnych pożyczek

Kwota chwilówki
Okres
Całkowita kwota do spłaty
Koszt pożyczki
RRSO
2000 zł
90 dni
2340,03 zł
340,03 zł
159,80%

W przypadku pożyczek na raty, porównujemy koszty pożyczenia 2000 złotych na okres 3 miesięcy. To z racji tego, że minimalny okres w większości firm to właśnie 90 dni. Pierwsza pożyczka praktycznie nigdy nie jest też bezpłatna. Pożyczając 2000 zł w Zaplo, będziemy musieli oddać łącznie 2340,03 zł po 3 miesiącach. RRSO wynosi w tym przypadku 159,80%.

Brak spłaty w terminie i koszty przedłużenia pożyczki

Dla wybranych klientów firma oferuje wakacje kredytowe, dzięki czemu oprocentowanie też może realnie ulec obniżeniu wskutek dłuższego okresu kredytowania. Możliwe jest odroczenie spłaty 1 raty. Szczegółowe warunki można otrzymać po kontakcie z BOK-iem.

Nieoddanie pieniędzy w terminie wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Należy się spodziewać następujących sankcji:

 • odsetek kapitałowych o wartości 7,2% na dzień. Są one naliczane według stopy zmiennej w wysokości dwukrotności stopy referencyjnej NBP i 3,5 pkt. procentowych, tj. dwukrotności odsetek ustawowych. Odsetki za zwłokę są liczone od kwoty pożyczki,
 • odsetek za opóźnienie o wartości 11,2% na dzień. Są one naliczane według stopy zmiennej w wysokości dwukrotności stopy referencyjnej NBP i 5,5 pkt. procentowych, tj. dwukrotności odsetek ustawowych za opóźnienie. Odsetki za zwłokę są liczone od kwoty pożyczki.

Podmioty powiązane z Zaplo

Firma jest częścią grupy 4Finance Group. Działa jako Vivus Finance Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Żwirki i Wigury 16c, 02-092 Warszawa. Jej pośrednik kredytowy to Platforma Vivus Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, pod tym samym adresem.

Zaplo – nasza opinia

zaplo.pl 300x250 banner na ferie zimoweZaplo ma obecnie dosyć ograniczoną ofertę (stan na 21.02.2021 r.). Pożycza jedynie 1000 – 5000 złotych i na sztywny okres 90 dni. Ale jest to podmiot należący do grupy z długą historią na polskim rynku. Czasami sukces polega na prostocie oferty, zwłaszcza w czasach, w których posiadanie pewnego źródła dochodów jest luksusem.

W trakcie wnioskowania, klient ma dodatkowo zaproponowaną pożyczkę w Vivus jako opcję. Będąc nowym klientem 4Finance Group można dzięki temu otrzymać do 3000 złotych na 61 dni za darmo (promocja RRSO 0% pod warunkiem zwrotu pieniędzy w terminie). Jest to więc realna alternatywa dla osób szukających krótszego finansowania.

Pochwalamy to, że zdolność kredytowa klienta jest badana w Zaplo ze szczególną starannością. Konsument jest sprawdzany w różnych bazach dłużników. Ponadto, in plus należy zapisać możliwość przełożenia spłaty 1 raty.

 • Prosta oferta pożyczki na 90 dni, bez zbędnych formalności i konieczności przedstawiania dowodów zatrudnienia.

 • Możliwość wydłużenia okresu spłaty nawet o 30 dni.

 • Potwierdzenie tożsamości możliwe za pomocą zarówno symbolicznego przelewu weryfikacyjnego, jak i systemu automatycznego, umożliwiającego pożyczkę w 15 minut na koncie.

 • Bez wyrażenia zgody na sprawdzenie Państwa aż w 5 bazach dłużników, nie jest możliwe złożenie wniosku.