Jeszcze nie tak dawno chcąc założyć lokatę, musieliśmy poświęcić sporo czasu na załatwianiu masy formalności w bankach. Obecnie, mało kto z nas ma tyle cierpliwości, by odwiedzić najbliższą placówkę banku, choć procedury są skrócone do maksimum. Czasy się jednak zmieniły. Pojawiła się e-bankowość, a wraz z nią udogodnienia, dzięki którym wiele spraw możemy załatwić w domowym zaciszu. Jedną z możliwości jaką daje nam bankowość elektroniczna jest założenie lokaty przez Internet. Poniżej poznasz 5 powodów, dla których warto to zrobić online na swoim smartfonie lub komputerze.

Zalety zakładania lokaty online – dlaczego nie w tradycyjnym banku?

Prawdą jest, iż na przestrzeniukilkunastu lat wiele zmieniło się w świecie bankowości. W dzisiejszych czasach nie musimy specjalnie brać dnia wolnego, by odwiedzić bank w celu założenia lokaty. Poza tym warto wspomnieć, że banki nie zabiegały wtedy o klientów jak teraz. Konkurencja na rynku była o wiele mniejsza. Dziś jest zupełnie odwrotnie. W Polsce działa wiele instytucji bankowych, które „biją” się o każdego konsumenta.

logowanie do ebankowości konta osobistego - animowane postaciePoza tym – mamy Internet. Dzięki niemu założenie lokaty nigdy nie było tak proste jak obecnie. Na tym jednak nie koniec, ponieważ wybierając takie rozwiązanie możemy liczyć na dodatkowe korzyści, które w większości bankach są niedostępne w ich placówkach. Jeśli posiadasz oszczędności i chcesz na nich bezpiecznie zarobić to sprawdź co możesz zyskać zakładając lokatę online!

TOP 5 powodów, dla których lokata przez Internet jest lepsza od tradycyjnej

Podstawowe powody, dla których warto rozważyć założenie lokaty online to:

  • lokata online to wygoda – cała procedura może się odbyć bez wizyty w banku.
  • nikt nic nam nie wmówi – sami wybieramy dla siebie najlepsza ofertę.
  • lokata przez Internet nie wymaga od nas dużych oszczędności.
  • lokaty online mają wyższe oprocentowanie od tradycycyjnych.
  • sami zarządzamy lokatą.

Poniżej omawiamy każdą z zalet osobno.

Lokata online to wygoda

Korzystanie ze smartfona czy laptopa daje nam możliwość wpłacenia oszczędności na lokatę. Jeśli posiadamy rachunek osobisty w danym banku procedury są skrócone do minimum i nie trwają dłużej niżeli kilkanaście minut. Zazwyczaj logując się na swoje konto mamy do wglądu ofertę przygotowaną wyłącznie pod nas.

W kilku krokach i bez zbędnych formalności możemy przelać gotówkę na lokatę. Jest to bezsprzecznie najszybszy sposób na jej założenie – nie musimy wybierać się do banku czy oczekiwać rozmowy z doradcą, gdyż całą procedurę możemy przejść sami.

Nikt nic nam nie wmówi – sami wybieramy dla siebie najlepsza ofertę

Celem każdego pracownika jest jak największa sprzedaż w ciągu tygodnia, miesiąca, kwartału, roku. To od tych wyników zależy w główniej mierze jego premia. Co ma to jednak wspólnego z lokatą, którą chcemy założyć? Otóż wybierając się do placówki banku czy dzwoniąc na infolinię musimy być niezwykle asertywni, by wybrać dla siebie najlepszą ofertę. W takich sytuacjach doradcy będą nas przekonywać do wielu innych produktów bankowych, które niekoniecznie są nam potrzebne.

Decydując się na lokaty przez Internet, takie problemy nas ominą. Tak naprawdę sami w szybki sposób możemy porównać aktualne oferty na rynku. Porównywarka lokat bankowych daje taką możliwość każdemu z nas. Wystarczy, że wpiszemy podstawowe informacje i w kilka sekund ukażą się nam najlepsze lokaty przez Internet. Nie ma w tym nic trudnego – w końcu my sami dokładnie wiemy, czego oczekujemy. W tym przypadku Internet daje nam możliwość podjęcia ostatecznej decyzji bez żadnej presji.

Wonga banner - 750

Lokata online nie wymaga posiadania dużych oszczędności

Kilkanaście lat temu na lokaty klienci wpłacali naprawdę imponująco duże kwoty. Aktualnie wymagania banków w tej kwestii są mniej surowe. Nie da się również nie zauważyć, że to właśnie w przypadku lokat zakładanych przez Internet możemy posiadać mniejsze oszczędności, by móc zacząć realnie zarabiać.

Niekiedy wystarczy 500 złotych, choć ten próg niekiedy bywał jeszcze niższy. Jedno jest pewne – lokaty przez Internet to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z oszczędzaniem.

Przeczytaj też: Lokata mobilna – czym jest? Jak wybrać ofertę i w którym banku?

Wyższe oprocenotwanie lokat mobilnych online niż standardowych

Lokaty online mają wyższe oprocentowanie od tradycyjnych. Lokaty słyną z tego, iż są jednymi z najbezpieczniejszych produktów, dzięki którym możemy zarobić. To cel większości z nas, by na koniec danego okresu zebrać możliwie jak największy zysk. A ten możliwy jest tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zdecydujemy się na lokaty przez Internet. Produkty proponowane w placówkach banków są zazwyczaj niżej oprocentowane.

Dla przykładu: kiedy lokata przez Internet posiada oprocentowanie na poziomie do 5%, lokaty dostępne w tradycyjny sposób oferują nam jedynie 2-3%. Różnica jest zatem spora. A biorąc pod uwagę wspominany wyżej cel tego produktu bankowego, wnioski nasuwają się same – lokaty online dają nam możliwość uzyskania największych zysków.

Samodzielne zarządzanie lokatą w smartfonie

Chcemy przedłużyć okres lokaty? Wypłacić pieniądze? Proszę bardzo! Zakładając lokatę online nikt nie będzie wtrącał się w nasze decyzje. Dzięki temu unikniemy wielu pytań od dociekliwych pracowników banku. A tego przecież nie lubi większości z nas. W tym przypadku to my w pełni decydujemy o tym co będziemy chcieli zrobić z owym produktem bankowym. Taką możliwość docenia coraz więcej klientów.

Zalety zakładania lokaty online – podsumowanie

Zaznajamiając się z powyższymi argumentami nie da się ukryć, że lokaty przez Internet dają nam możliwość zaoszczędzenia czasu i nerwów. Najważniejsze jest jednak to, że nie musimy posiadać żadnej wiedzy finansowej, by móc założyć lokatę online. Wystarczy smartfon lub komputer, dostęp do Internetu i nieco wolnego czasu.

W przeciągu kilku minut możemy zacząć zarabiać. Będąc zainteresowanym lokatami przez Internet warto wcześniej porównać oferty na rynku. Pomóc nam w tym może porównywarka lokat bankowych. Dzięki niej będziemy pewni, że osiągniemy możliwie jak najwyższe zyski.

4.2/5 - (5 votes)