Twitch to platforma internetowa, która pozwala użytkownikom oglądać i parować transmisje wideo na żywo. Chociaż przyjmuje, na przykład, muzykę i wydarzenia sportowe, jest najbardziej znany (i najczęściej używany do) strumieniowania na żywo gier wideo. Jeśli jesteś regularnym widzem kanałów Twitch i uwielbiasz grać, możesz rozważyć stworzenie własnego kanału gamingowego: dołączysz do dwóch milionów innych streamerów, z których mniej więcej 17 000 zarabia poważne pieniądze dzięki programowi Twitch Partner.

Jak stworzyć kanał gier na Twitchu?

Skorzystaj z poniższego przewodnika, aby stworzyć swój kanał gier na Twitchu. Poniżej omawiamy wszystko, od wymagań oprogramowania aż po muzykę do gier. Będziesz zaskoczony jak łatwo uda Ci się skompletować wszystkie ptorzebne rzeczy do streamowania.

Dobre połączenie internetowe nieodzowne do streamingu – min. 3,6 Mb/s

Stworzenie kanału od zera jest proste. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku na samej platformie. Jednak zanim to zrobisz, istnieje kilka istotnych urządzeń i oprogramowania, w które powinieneś się zaopatrzyć.

streamerka przed komputerem - kamera gra komputerowaPo pierwsze, będziesz potrzebował szybkiego i stabilnego połączenia internetowego. Ostatnią rzeczą, której pragniesz, gdy próbujesz założyć swój kanał i zbudować bazę fanów, jest to, aby twoi widzowie napotkali wiele irytujących buforowań lub aby twoje połączenie zostało całkowicie przerwane.

Powinieneś mieć prędkość przesyłania danych do Internetu (upload) co najmniej 3,6 Mb/s – to pozwoli Ci na przesyłanie strumienia w rozdzielczości 720p przy 30 klatkach na sekundę. Jeśli chcesz przesyłać strumień w wyższych rozdzielczościach, będziesz potrzebować większej prędkości wysyłania.

Jeśli będziesz musiał zmienić dostawcę Internetu, aby zapewnić taką prędkość, sprawdź przed podpisaniem umowy czy nie będzie problemów z przestojami. Potrzebujesz bowiem jak najbardziej stabilnego połączenia.

Wysokiej jakości komputer do gier lub konsola

Jeśli planujesz używać komputera do przesyłania strumieniowego, musisz upewnić się, że jest on wystarczająco wydajny, aby prawidłowo wykonać to zadanie. Oznacza to, że Twój komputer powinien mieć:

  • procesor Core i5-4670 (lub odpowiednik AMD),
  • min. 8 GB pamięci RAM,
  • zainstalowany z systemem Windows 7 lub nowszy,
  • wysokiej jakości karta graficzna.

Alternatywnie, jeśli będziesz streamować za pośrednictwem konsoli, takiej jak PS4 czy PS5 lub Xbox One, urządzenia te mają odpowiednie wbudowane możliwości, więc jesteś gotowy do działania w tym zakresie.

Przeczytaj też: Jaki laptop kupić – na co zwrócić uwagę w 2022? Parametry i przeznaczenie do domu, na uczelnię

Banner Axi Card - promocja na BC - 750x200

Przeczytaj też: Jak rozwinąć swoją nową stronę afiliacyjną i zacząć zarabiać? Wskazówki dla afiliantów

Kamera internetowa i mikrofon a prezentacja gier na Twitchu

Twoja kamera internetowa i mikrofon na Twitchu również powinny być wysokiej jakości, aby zapewnić widzom najlepsze wrażenia. Kamera internetowa, której używasz, powinna obsługiwać rozdzielczość 720p lub wyższą. Możesz również wybrać opcję, która zawiera dodatkowe funkcje, takie jak korekcja światła i autofokus.

Jeśli chodzi o mikrofon, masz trzy możliwości. Pierwszą jest zestaw słuchawkowy – ten wybór jest tani, łatwy do skonfigurowania i idealny, jeśli planujesz strumieniować jako hobby lub półprofesjonalnie. Jakość dźwięku jest w porządku, ale nie będzie porównywana z innymi, bardziej profesjonalnymi opcjami.

Możesz zdecydować się na mikrofon biurkowy – to również niedrogi wybór i pozwala na oddzielenie zestawu słuchawkowego od mikrofonu. Na rynku jest wiele różnych typów mikrofonów biurkowych, więc możesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wreszcie, jest mikrofon montowany na ramieniu. Jeśli planujesz przesyłać strumieniowo na profesjonalnym poziomie, to jest to, czego będziesz potrzebować. Jest to zwykle najdroższa opcja, ale oferuje najwyższą jakość dźwięku i pozwoli Ci przenieść mikrofon w wielu konfiguracjach.

Oprogramowanie do streamingu

Do streamowania za pośrednictwem Twitcha potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie do streamingu. Szczęśliwie, dwa z najbardziej popularnych opcji są darmowe! Mowa o:

  • XSplit i
  • Open Broadcasting Software (OBS).

Ten pierwszy oferuje dodatkowe funkcje i dodatki, ale aby uzyskać do nich dostęp, trzeba będzie zapłacić abonament.

Przeczytaj też: Afiliacja – co to jest? Ranking sieci i programów partnerskich 2022 w Polsce

Własny nick i identyfikacja wizualna gamera

Wreszcie, zanim przejdziesz do Twitcha, aby skonfigurować i zarejestrować swój kanał, pomyśl o tym, jak zamierzasz go oznaczyć, aby odróżnić go od konkurencji. W tym celu rozważ zaprojektowanie logo, które jest unikalne, atrakcyjne i profesjonalnie wyglądające. Istnieje wiele darmowych generatorów logo online, z których możesz skorzystać, aby szybko stworzyć piękne logo.

Jako część tego brandingu, możesz rozważyć użycie muzyki z gier do odtwarzania na początku lub na końcu twojego strumienia, aby jeszcze bardziej pomóc twojemu kanałowi wyróżnić się. Sprawdź niektóre opcje royalty-free, aby uzyskać opłacalny sposób na zrobienie tego.

leadstar 750x300 banner zarabianie social media

Przeczytaj też: Pożyczka dla bezrobotnych bez zarobków i zaświadczeń od pracodawcy

Zasady streamowania na Twitchu

Kiedy już masz swój sprzęt i branding na miejscu, udaj się na platformę Twitch i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby Twój kanał mógł nadawać na żywo.

Aby pomóc w budowaniu swojej popularności i zdobyć lojalną bazę widzów, pomyśl o sposobach reklamowania online swojego nowego kanału. Media społecznościowe to świetne narzędzie: dlaczego nie założyć strony na Facebooku lub Instagramie poświęconej Twojemu kanałowi? Na początek skieruj na nią przyjaciół i rodzinę i poproś ich o jak najszersze udostępnienie jej.

Inne pomysły na promocję kanału to konkurs z nagrodami, pisanie bloga o swoim kanale na Twitchu, tworzenie wątków dyskusyjnych na Twitterze i przesyłanie swoich transmisji na YouTube. Aby pomóc rozwijać swoją publiczność, ustawić harmonogram strumienia i trzymać się go, i spróbować interakcji i zaangażowania z publicznością, jak to możliwe – oferują porady i poprosić widzów do wiadomości z własnych wskazówek i hacki, na przykład, lub uruchomić regularne promocje.

Tworzenie kanału gier na Twitchu jest łatwe. Z kolei jego sukcesywne promowanie i prowadzenie interesujących transmisji z tego, jak gramy, może być początkiem przygody jaką jest łączenie przyjemnego z pożytecznym – zabawy z zarabianiem.

4/5 - (5 votes)