Logo firmy Solcredit
Solcredit - podgląd strony www
Weź pożyczkę

3.8/5 - (129 votes)

Dobra wiadomość! Ten broker pomaga w uzyskaniu pierwszej pożyczki bez kosztów!

Oferta Solcredit

Firma Solcredit to znany broker ofert pożyczkowych, który działa na 7 rynkach europejskich (6 mln klientów). Pośredniczy w udzielaniu pożyczek na kwoty od 100 do 5000 złotych na okres od 30 do 120 dni. Największą zaletą pomocy brokera jest dopasowanie oferty do wnioskowanej kwoty, ale także zdolności kredytowej klienta. Nie trzeba wnioskować do 5, czy 10 różnych firm i oczekiwać na akceptację lub odmowę. A zatem pomoc Solcredit to oszczędność czasu. Poza tym, skorzystanie z pomocy pośrednika chroni nas przed składaniem wielokrotnego zapytania u każdej z firm w Biurze Informacji Kredytowej. Odmowy od pożyczkodawców pozabankowych wpływają na późniejszy scoring w BIK.

Pierwsza pożyczka za darmo: poprzez Solcredit można starać się także o otrzymanie pożyczki w ramach tej promocji. Oczywiście, należy pamiętać, że każda z firm pożyczkowych ma własny regulamin tej promocji. Obecnie na rynku można otrzymać maksymalnie 3000 złotych za jednym razem jako nowy klient. Oczywiście pod warunkiem odpowiedniej wysokości zarobków i braku zaległości, które mogłyby być widoczne w big-ach.

Sprawdzanie zdolności kredytowej i baz dłużników

Solcredit nie sprawdza osób wnioskujących w żadnych bazach dłużników. Ale dzieje się tak tylko dlatego, że nie jest pożyczkodawcą. Dokładnego sprawdzenia dokonuje konkretna instytucja pożyczkowa, do której jest kierowany wniosek. Dokładne informacje na ten temat są wyświetlane w panelu klienta po złożeniu wniosku i wyświetleniu propozycji finansowania.

Sprawdzane bazy dłużników przez pożyczkodawców reklamowanych przez Solcredit: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), BIG Infomonitor, ERIF BIG, Krajowy Rejestr Długów (KRD), KBIG SA.

Dodatkowe informacje

18 – 80 lat

mBank, Alior Bank, PKO Bank Polski, Santander, PEKAO SA, ale szybkie przelewy sprawiają, że wszystkie banki są praktycznie obsługiwane

Instantor

Brak informacji o działaniu BOK-u

Tak lub nie, w zależności od pożyczkodawcy, u którego weźmie się pożyczkę.

WWW: www.solcredit.pl

Email: kontakt poprzez formularz na stronie www

Kto może otrzymać pieniądze?

Solcredit jest brokerem, który pomaga uzyskać pieniądze w różnych firmach pożyczkowych. Przyjmuje za swoim pośrednictwem wnioski z zastrzeżeniem konkretnych wymagań:

 • wnioski od osób z polskim obywatelstwem, zamieszkujące na terytorium RP,
 • wiek min. 20 i maks. 80 lat,
 • okazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość,
 • konto bankowe, adres e-mail i telefon.

Jak wypełnić wniosek o pożyczkę? Kolejne kroki i logowanie

Proces wnioskowania o chwilówkę poprzesz Solcredit nie różni się praktycznie niczym od ubiegania się o pieniądze u zwykłych pożyczkodawców:

 1. W pierwszym kroku po wejściu na stronę brokera, wybieramy na suwakach interesującą nas kwotę (między 100 a 5000 złotych) oraz czas trwania pożyczki (między 91 a 120 dni).Składanie wniosku w Solcredit - II krok
 2. Zostaniemy przeniesieni do pierwszej części formularza, w którym należy podać imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu.
  Wymagane jest też zaznaczenie 2 pierwszych zgód: zgody na „Zasady i Wraunki”, „Politykę Prywatności” oraz zgodę na otrzymywanie bezpośrednich informacji marketingowych od Fiizy OU i Fiizy Poland Sp. z o.o.
  Trzecie i czwarte pole może pozostać puste (!).
 3. W kolejnym kroku (zdjęcie po prawej) podajemy dalsze dane adresowe: kod pocztowy, miasto itp.
  To tutaj też formularz wymaga od nas podania wykształcenia, stanu cywilnego, źródła dochodu oraz jego wysokości. Należy podać dane zgodne z prawdą, mogą one być weryfikowane u konkretnego pożyczkodawcy. Wśród źródeł dochodu można wybrać z listy następujące opcje: Umowa o pracę na czas nieokreślony lub określony, Umowa zlecenie, Własna działalność gospodarcza, Praca na pół etatu, Urzędnik państwowy, Gospodarstwo rolne, Bezrobotny (pożyczki bez pracy?), Student, Emeryt oraz Inny.
 4. Po kliknięciu w przycisk „Dalej” w poprzednim kroku zostaniemy przeniesieni na podstronę na której pojawi się informacja o propozycji pożyczki, o którą możemy wnioskować (zdjęcie poniżej). To tutaj podajemy swój numer dowodu osobistego.Składanie wniosku w Solcredit - IV krok
 5. W dalszym kroku zostaniemy poproszeni o podanie kolejnych informacji:
  Miesięczne wydatki na prąd, gaz, wyżywienie, ilość dzieci, status zamieszkania (w skrócie – czy posiadamy mieszkanie), informacja o posiadanym samochodzie.
 6. Po podaniu tych informacji Solcredit powinien przekierować nas do jednej z firm pożyczkowych lub zaprezentować nam kilka ofert.

Uwaga! Po zalogowaniu się do swojego konta na www.solcredit.pl mają Państwo wgląd we własne dane osobowe oraz składane wnioski. W bardzo prosty sposób można złożyć zlecenie usunięcia wprowadzonych informacji zgodnie z RODO. Zostaną one natychmiastowo wyczyszczone z bazy danych serwisu.

Brak spłaty w terminie i koszty przedłużenia pożyczki

Solcredit nie odpowiada za niespłacone pożyczki, ponieważ to nie on ich udziela. W kwestii ewentualnej windykacji będzie się z Państwem kontaktował konkretny pożyczkodawca. Solcredit nie prowadzi aktywnego działu call center, który odpowiedziałby Państwu na dodatkowe pytania o warunki finansowania.

Kwestię przedłużenia pożyczki lub jej refinansowania trzeba sprawdzać każdorazowo w warunkach umowy przedstawionej przez danego pożyczkodawcę.

W przypadku braku spłaty pożyczki w terminie, należy liczyć się z konkretnymi konsekwencjami ze strony instytucji finansowej. Zgodnie z prawem są to:

 • odsetki kapitałowe o wartości 7,2% na dzień. Są one naliczane według stopy zmiennej w wysokości dwukrotności stopy referencyjnej NBP i 3,5 pkt. procentowych, tj. dwukrotności odsetek ustawowych. Odsetki za zwłokę są liczone od kwoty pożyczki,
 • odsetki za opóźnienie o wartości 11,2% na dzień. Są one naliczane według stopy zmiennej w wysokości dwukrotności stopy referencyjnej NBP i 5,5 pkt. procentowych, tj. dwukrotności odsetek ustawowych za opóźnienie. Odsetki za zwłokę są liczone od kwoty pożyczki.

Podmioty powiązane z Solcredit

Firma jest częścią grupy o nazwie Fiizy Poland Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Ogrodowa 58, 00-876. Dodatkowe powiązane podmioty to estońska spółka matka Fiizy OÜ zarejestrowaną w estońskim rejestrze handlowym pod nr. 12694462, z siedzibą w Tallinnie (Estonia), 10130, Toom-Kooli 1. Dodatkowym brokerem, który należy do Fiizy jest Finzmo – opinie, kontakt.

Solcredit – nasza opinia

Solcredit to broker, którego działania oceniamy pozytywnie. W przeciwieństwie do innych firm tego typu, dba o przejrzystość zarówno warunków korzystania z serwisu, jak i informowania wnioskującego o statusie wniosku. Na jeden z podstron znajduje się lista pożyczkodawców, u których ułatwiane jest wnioskowanie. Zaproponowane mogą zostać zarówno oferty krótkoterminowe, jak i pożyczki długoterminowe na raty.

Firma-matka znajduje się na terenie Unii Europejskiej, dlatego możemy mieć pewność co do bezpieczeństwa wprowadzanych na jej stronie danych osobowych. Inni brokerzy przekazują dane np. poza Unię Europejską (UE), co jest zgodne z RODO jedynie pod pewnymi warunkami i po poinformowaniu podmiotu danych.

 • Prosty wniosek, szybka weryfikacja i decyzja umożliwiające otrzymanie pożyczki w 5 minut.

 • Brak konieczności składania wniosku do BIK-u kilkukrotnie (brak ryzyka pogorszenia scoringu kredytowego w tej instytucji).

 • Swoje dane osobowe udostępniają Państwo kolejnemu podmiotowi. Mimo kontroli nad nimi i możliwości szybkiego ich usunięcia, jest to kolejny podmiot, który będzie je przetwarzał.