Pierścionek zaręczynowy to jeden z najważniejszych podarunków, jakie dajemy w życiu naszej drugiej połówce. Mężczyźni są jednak znani z tego, iż nie przykładają zbyt dużej uwagi do detali, które z kolei niezmiernie mocno doceniają kobiety. Wybór pierścionka zaręczynowego może być zatem dla panów trudnym zadaniem wymagającym sporego zaangażowania. W tym tekście podpowiadamy, na jakie elementy należy zwrócić uwagę, aby kupić pierścionek zaręczynowy dla swojej wybranki.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy dla swojej wybranki? Rozmiar pierścionka

Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać, aby wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy jest zadbanie o kwestie techniczne. Przede wszystkim jest to wybranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka. Musi on być dopasowany do palca wybranki, aby był noszony komfortowo, a także z radością. Teoretycznie mamy możliwość oddania pierścionka i wymieniana go lub jego modyfikacji, ale zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie ofiarowanie wybrance od razu takiego pierścionka, który zatrzymana na zawsze. W tym celu możemy sprawdzić, jakiej wielkości pierścionki nosi nasza wybranka. Powinniśmy zrobić to jednak na tyle dyskretnie, aby nie podejrzewała tej wyjątkowej chwili.

mężczyzna pierścionek zaręczynowy w dłoniGdy chcemy zmierzyć rozmiar pierścionka, możemy zakupić specjalną miarkę w formie rożka, na który nakładamy pierścionek i który pokazuje, jakiego jest rozmiaru. Podczas nieobecności partnerki możemy w ten sposób zmierzyć jej pierścionki i oszacować dokładnie, jaki rozmiar nosi.

Jeśli nie wiemy tego, możemy również sprawdzić te dane w dokumentacji biżuterii, jeśli mamy do niej dostęp, gdyż rozmiar z pewnością będzie tam zaznaczony.

Przeczytaj też: Diamenty inwestycyjne – czy warto inwestować w brylanty? Cena i kurs

Uczulenie na konkretne metale u dziewczyny i odpowiednia cena

Kolejnymi dość istotnymi kwestiami technicznymi, o których warto pomyśleć jest również kwestia uczuleń. Niektóre osoby mogą być uczulone na różnego rodzaju metale i powinniśmy wziąć pod uwagę ten aspekt, gdy będziemy wybierali pierścionek zaręczynowy.

Przydatną poradą jest również dobranie adekwatnego pierścionka do poziomu życia, jaki prowadzimy z naszą partnerką. Dla tej wyjątkowej chwili często jesteśmy w stanie przeznaczyć bardzo duże środki, które nierzadko zbieraliśmy wiele miesięcy. Należy jednak zadać sobie pytanie czy codzienne użytkowanie pierścionka nie będzie sprawiało naszej wybrance presji, aby uważać na niego w szczególny sposób.

Choć jest to niezwykle pragmatyczne podejście, warto zwrócić na nie uwagę, aby nie zamknąć w pierścionku wszystkich naszych oszczędności, które posiadamy, gdyż jego zagubienie lub zniszczenie czy kradzież np. na pływalni mogą być bardzo bolesne. Pierścionek zaręczynowy powinien być oczywiście jak najbardziej okazały, ale nie powinniśmy poddawać się emocjom podczas jego zakupu i dokonać go racjonalnie.

Przeczytaj też: Kredyt na wesele i ślub – czy i gdzie warto pożyczyć pieniądze?

Styl i design pierścionka – klasyczny czy nowoczesny?

Zdecydowanie najważniejszym aspektem wyboru pierścionka zaręczynowego, z jakim będziemy mieli do czynienia jest wybór odpowiedniego stylu i designu. To właśnie od wyglądu pierścionka będzie zależało czy nasza wybranka polubi otrzymany pierścionek. Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na to jaki styl biżuterii nosi partnerka. Aby nie wzbudzać podejrzeń, możemy po prostu zapytać się odpowiednio wcześnie jaką biżuterię lubi, a także jaki pierścionek zaręczynowy chciałaby otrzymać w przyszłości. Rozmowy te powinny być jednak bardzo subtelne i nie zapowiadające żadnego specjalnego wydarzenia.

Wonga banner - 750

Do wyboru mamy niezwykle dużo różnego rodzaju pierścionków. Jest to spory wybór zarówno pod kątem:

  • kamieni,
  • koloru oczka,
  • kształtów i form oraz
  • samych pierścieni.

Te ostatnie mogą być wykonane zarówno złota, srebra czy innych metali szlachetnych. Dodatkowo otrzymujemy też na rynku bardzo szeroki zestaw oryginalnych pierścionków np. drewnianych czy wykonanych z tworzyw sztucznych. Przede wszystkim powinniśmy wpisać się w gusta naszej partnerki oraz wybrać taki pierścionek, którego typu jeszcze nie posiada, aby był wyjątkowy. Jest to bardzo trudne zadanie, ale możemy się na nie odpowiednio przygotować. Podczas wizyty w galeriach handlowych lub u jubilera możemy obserwować reakcje naszej partnerki na różne rodzaje biżuterii, a także rozmawiać z nią na ten temat.

Najgorszym możliwym pomysłem, z którego możemy skorzystać jest udanie się do jubilera i zdanie na jego rekomendacje. Wybranie najpopularniejszego pierścionka, który obecnie jest na rynku może nie być trafionym pomysłem. Doradcy często będą również proponowali pierścionki które będą chcieli sprzedać w pierwszej kolejności, nie mając i tak zupełnie pojęcia o stylu czy preferencjach naszej wybranki. Powinniśmy zatem zrobić wszystko, aby jak najtrafniej wybrać styl pierścionka.

Przeczytaj też: Pożyczki chwilówki dla studenta – ile i gdzie można dostać?

Kupowanie pierścionka i biżuterii jedynie u wiarygodnych jubilerów

Bardzo ważnym elementem wyboru pierścionka zaręczynowego jest kupowanie go w wiarygodnych miejscach. Jest to bardzo ważny symbol przekazywany na całe życie naszej wybrance i powinien być on oryginalny, a także jakościowy. Pierścionek zaręczynowy powinniśmy zatem kupić u jubilera, a także w dużych sieciach jubilerskich np. w galeriach handlowych. Zawsze zdecydowanie najlepszym pomysłem jest osobiste wybranie, a także zobaczenie konkretnego modelu. Zakupy przez internet akurat w tej sytuacji nie będą najlepszym pomysłem.

zaskoczona dziewczyna pierscionek zareczynowy pudeleczkoOdradzamy też kupowanie pierścionka w:

  • lombardach,
  • małych sklepikach
  • czy od osób prywatnych i nieznajomych.

Nie warto także sprowadzać ich z zagranicy, nie mając pełnej kontroli nad transakcją. Biżuteria jest na tyle drogocennym przedmiotem, iż bardzo często jest fałszowana, a także podrabiana. na rynku istnieje jednak bardzo duża ilość renomowanych i wiarygodnych sklepów jubilerskich, w których dokonamy oryginalnego i jakościowego zakupu.

Również kwestie ceny nie są tutaj argumentem do oszczędności, gdyż renomowane marki jubilerskie posiadają pierścionki zaręczynowe w cenie już od kilkuset złotych.

Przeczytaj też: Kredyt konsumpcyjny a konsumencki – czym jest? Rodzaje i cel przeznaczenia

Wybór idealnego pierścionka na zaręczyny – szukanie inspiracji kluczem do dobrej decyzji

Jednym z największych problemów podczas wyboru pierścionka zaręczynowego jest to, iż zupełnie nie znamy się na biżuterii, a także na modzie. W takiej sytuacji stajemy przed ogromem wyboru i nie potrafimy jednoznacznie odpowiedzieć, który pierścionek zaręczynowy będzie najlepszy. W takiej sytuacji warto zainspirować się wskazaniami ekspertów np. na kanałach tematycznych, blogach specjalistycznych, czy w katalogach.

Choć nie mogą być one podstawą do zakupienia konkretnego modelu, możemy sprawdzić w ten sposób, które pierścionki są jakościowe, jakie marki warto wybierać, a także jakie rozwiązania będą wygodne i praktyczne. Nie mając żadnych własnych preferencji, wybierając pierścionek zaręczynowy z dużej rekomendowanej grupy jakościowych pierścionków, mamy większe szanse na wybór tego najlepszego.

Przeczytaj teżPrezenty inwestycyjne – czym są? Rzeczy nie tracące na wartości dla bliskich

3.8/5 - (12 votes)