Nagła potrzeba większej ilości gotówki powoduje, że decydujemy się na pożyczkę online. Jednak nie zawsze możemy sobie na nią pozwolić, jeśli mamy problemy ze spłatą. Lombi.com to nie pożyczka – nie trzeba oddawać, bowiem gotówkę otrzymuje się za oddawane przedmioty. Podpisuje się umowę, dzięki której można, ale nie trzeba ich wykupić. Nie każdy ma czystą historię kredytową, a bez BIG-ów i BIK też można otrzymać gotówkę. Warto poznać bliżej na czym polega pożyczka pod zastaw przedmiotu, a także czy można liczyć na dodatkową gotówkę. Usługi lombardów, także online są coraz bardziej popularne, a my przedstawimy garść informacji na ten temat.

Pożyczka pod zastaw przedmiotów w Lombi.com

Lombi - grafika lombard

Lombi.com to usługa inna niż zwykłych lombardów.

Lombi.com jest spółką technologiczną, która dostarcza pieniądze do domu klienta. Choć powstała stosunkowo niedawno, bo w sierpniu 2020 roku, to cieszy się sporą popularnością, ponieważ należy do Grupy Credit Royale, która cieszy się renomą na rynku finansowym. Warto więc przyjrzeć się bliżej jej usłudze.

Formalnie to też nie lombard, choć wszystkie formalności można załatwić online, a finalizacja umowy następuje w domu klienta. Usługa działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy:

  • zarejestrować się na stronie,
  • wstawić zdjęcie rzeczy będącej przedmiotem wymiany na gotówkę i
  • czekać na zgłoszenie konsultanta.

Skorzystaj z Lombi.com!

Odbiór rzeczy od klienta – mobilny „lombard”?

Czy może być prościej? Nie trzeba pakować rzeczy i taszczyć ich do lombardu, a następnie ustalać warunki umowy, gdyż formalności można załatwić bez wychodzenia z domu. Co ważne usługa obejmuje bezpłatny odbiór towaru od klienta. Umowa zawierana jest na 30 dni, z możliwością przedłużenia. Po tym czasie można zwrócić gotówkę i odebrać przedmiot albo po prostu zachować gotówkę.

Koszty usługi

Co ważne zawierając umowę dokonujesz wymiany i nie płacisz za nic dodatkowo. Nie ma tu żadnych kruczków prawnych. Możesz otrzymać dowolną kwotę, oczywiście taką na którą zostanie wyceniony dany przedmiot. Lombi.com nie sprawdza baz dłużników (ERIF BIG czy Krajowego Rejestru Długów). A zatem wystarczy, że posiada się przedmioty, które są niepotrzebne i już można dokonać korzystnej transakcji z przedstawicielem firmy.

Trzeba zaznaczyć, że co do zasady nie jest to pożyczka, bowiem nie musisz oddawać pieniędzy. Na stronie możesz wcześniej sprawdzić, ile pieniędzy dostaniesz za dany przedmiot. Co również istotne, nie ma górnego limitu i jeśli posiadasz coś naprawdę cennego możesz zyskać gotówkę szybko i łatwo.

Przeczytaj też: Pozabankowa karta kredytowa online – ranking

Zalety rozwiązania Lombi.com

Dodatkowa gotówka w trakcie? To także jes możliwe. Aby otrzymać więcej pieniędzy, wystarczy oddać Lombi kolejne przedmioty z możliwością wykupu. Co ważne, umowę można wielokrotnie przedłużać, co daje możliwość wykupu cenniejszych rzeczy, czyli zgromadzenia potrzebnych środków równych gotówce, którą otrzymało się od Lombi.com.

Nie ma zatem żadnych dodatkowych procentów, jak w przypadku pożyczek. Nie podpisujesz ani umowy pożyczki ani umowy lombardowej, przedmioty możesz wykupić lub nie i wielokrotnie przedłużać 30-dniową umowę. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają przedmioty na zbyciu, a jednocześnie nie lubią zaciągać zobowiązań w bankach czy tym bardziej parabankach.

Co ważne, brak możliwości wykupu przedmiotu nie będzie skutkował dodaniem negatywnego wpisu o nas w bazach BIG, jak miałoby to miejsce w przypadku kredytów przez Internet na konto.

Nie trzeba już martwić się skąd zyskać pieniądze na niespodziewane wydatki. Każdy z nas gromadzi wiele, czasem wiele niepotrzebnych rzeczy. Oferta Lombi.com jest szansą by się ich pozbyć, a jednocześnie zyskać gotówkę szybko, znacznie szybciej niż miałoby to miejsce w przypadku próby sprzedaży bezpośredniej czy w Internecie. A przecież nagłe potrzeby wymagają błyskawicznych działań. I właśnie dla osób tego oczekujących powstała oferta Lombi.com.

Przeczytaj też: Budżet domowy – jak kontrolować wydatki i oszczędzać? Tabela, arkusz Excel, aplikacja

Co można zastawić?

Masz w domu cenne dzieło sztuki – obraz czy też rzeźbę, które należą do Ciebie? Lombi.com może je przyjąć do depozytu i otrzymasz za nie odpowiednią kwotę. Możesz zastawić wiele rzeczy np. samochód. Ponieważ nie ma górnej granicy kwotowej, firma przyjmuje nawet samoloty, łodzie czy jachty.

Oczywiście osoby, które mają cenne drobne przedmioty np. biżuterie także mogą dokonać udanej transakcji. Cenna jest elektronika, a także maszyny budowlane czy rolnicze, które mogą zastawiać także firmy. W depozyt można oddać nie tylko ruchomości, ale również nieruchomości, których jest się właścicielem.

Wonga banner - 750

Przeczytaj też: Lombard – czym jest i jak działa zastaw przedmiotów? Czy warto kupować w lombardach?

Kto i jak może otrzymać gotówkę?

Niezależnie od tego ile masz lat, jeśli jesteś pełnoletni, możesz skorzystać z usług Lombi.com. Jedynym kryterium jest tu ukończenie 18 roku życia. Nie trzeba mieć czystej historii kredytowej, bo nie jest się sprawdzanym w żadnych rejestrach, wszak umowa podpisywana z firmą to nie pożyczka. Można więc stwierdzić, że usługa Grupy Credit Royale to „substytut” pożyczek bez zdolności kredytowej.

Nie trzeba też przedstawiać żadnych zaświadczeń o zarobkach, ponieważ ma się pełną dowolność co do zachowania gotówki bądź jej oddania – gdy chce się odzyskać przedmiot oddany w depozyt. Nie ma też górnej granicy wieku, bo umowa jest klarowna i korzystna dla obydwu stron. Zatem w sytuacji, gdy nie możesz już otrzymać kredytu gotówkowego online czy nawet instytucji parabankowej, to ciągle możesz zyskać dodatkową gotówkę oddając w depozyt czy też całkowicie pozbywając się danego cennego przedmiotu czy też nieruchomości.

Pieniądze można otrzymać w prosty i klarowny sposób. Wystarczy zarejestrować się na stronie Lombi.com, a następnie dodać zdjęcie przedmiotu, które powinno być wyraźne i przedstawiać stan faktyczny. Na jego podstawie zostanie dokonana wycena. Jeśli ją zaakceptujesz, do Twoich drzwi zapuka przedstawiciel firmy z pieniędzmi w zamian za przedmiot, który zabierze bez dodatkowych opłat niezależnie od tego czy oddajesz w depozyt zabytkową komodę czy maszynę budowlaną czy też biżuterię.

Jeśli masz więcej cennych przedmiotów, to możesz liczyć na dodatkową gotówkę jeszcze w trakcie trwania pierwszej umowy. Możliwe jest też zawsze przedłużenie umowy o kolejne 30 dni. Warto podkreślić, że firma, która zawiera umowę z Lombi.com zyskuje dodatkowe środki bez obciążania swojej historii kredytowej, a jeśli ma już zaciągnięte zobowiązania, to w ten sposób może liczyć na dodatkowe finansowanie, które nie wymaga spłaty.

Przeczytaj też: Odstąpienie od umowy kredytu lub pożyczki – jak i kiedy jest możliwe? Wzór

Lombi.com – dane firmy, adres, kapitał

Lombi.com należy do Grupy Credt Royale, a siedziba firmy mieści się w Warszawie, 00-103, przy ul. Królewskiej 18. Kapitał zakładowy firmy to 700 tys. zł. Można skontaktować się zarówno mailowo, przez formularz kontaktowy, jak i telefonicznie.

Rejestracja na stronie jest bezpłatna. W każdej chwili można dodawać kolejne rzeczy, które mają stać się przedmiotem umowy. Działalność firmy opiera się o nowoczesne systemy informatyczne. Oferta jest innowacyjna na rynku, gdyż wychodzi na przeciw potrzebom osób, które nie chcą zawierać umów pożyczkowych ani lombardowych. Oddają przedmioty w zamian za gotówkę. Mogą je odebrać w ciągu 30 dni, zwrócić pobraną kwotę lub przedłużyć termin zwrotu o czas trwania umowy. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla studentów czy podmiotów zarówno indywidualnych, jak i firm. Zwłaszcza, że pożyczki dla młodych od 18 roku życia to rzadkość.

Przeczytaj też: Kredyt lombardowy – co to jest? Warunki do spełnienia i oprocentowanie

Nagłe wydatki nie muszą nas zaskakiwać, jeśli mamy coś cennego czego możemy się pozbyć trwale lub czasowo. Będąc w przejściowej trudnej sytuacji z perspektywą na poprawę można wszak oddać rzecz w depozyt, a następnie ją odzyskać oddając otrzymaną gotówkę w czasie trwania umowy. W ten sposób można zyskać pieniądze na nagłe mniejsze lub większe wydatki, a nawet zmienić z pomocą Lombi.com swoje dotychczasowe życie.

Wiele osób zdążyło już skorzystać usług serwisu mimo że firma działa od sierpnia 2020 roku. W Internecie można napotkać wiele przychylnych opinii i i poleceń. Jeśli zatem jesteś w trudnej sytuacji, korzystając z Lombi.com nie musisz obawiać się o wpadnięcie w spiralę zadłużenia, bowiem nie masz do czynienia z firmą pożyczkową. Trudno znaleźć jakiekolwiek minusy takiej oferty, w końcu pozbywasz się rzeczy, które nie są Ci potrzebne bądź przedłużasz umowę w przypadku tych, na których odzyskaniu Ci zależy.

4.3/5 - (9 votes)