Proces rekrutacyjny w niektórych firmach trwa bardzo długo. Niestety nie każdy dysponuje poduszką finansową, dzięki której może w komfortowy sposób szukać nowej pracy przez kilka tygodni lub miesięcy. Co zrobić, kiedy musisz szybko znaleźć pracę? Nie martw się, jest wiele sposobów na błyskawiczne znalezienie zatrudnienia. Często udaje się to w ciągu zaledwie jednego dnia. W dodatku możliwe jest znalezienie źródła dochodu, z którego pieniądze uzyskasz od razu, a nie dopiero po przepracowaniu pierwszego miesiąca.

Portale z ogłoszeniami o pracę – gdzie i jak szukać na nich pracy?

W wielu przypadkach nie będzie Ci potrzebne nawet CV. Dobra wiadomość jest taka, że jesteś w stanie szybko znaleźć pracę, dysponując w zasadzie samymi chęciami oraz telefonem, a jeśli dodatkowo posiadasz komputer, to można śmiało stwierdzić, że jesteś w naprawdę dobrej sytuacji i możesz zacząć zarabiać od razu i to na wiele różnych sposobów. Schludnie ubrana brunetka na rozmowie o pracę

Nie jest także konieczne posiadanie wykształcenia czy jakiś szczególnych kwalifikacji, choć oczywiście zdecydowanie warto je zdobywać, ponieważ wysokospecjalistyczne prace są po prostu o wiele lepiej płatne. Podpowiadamy, jak szybko znaleźć pracę.

3 sprawdzone sposoby na szybkie znalezienie pracy

Jeśli nie masz już siły wysyłać setek CV i uczestniczyć przez kilka tygodni w 2-3 etapowych procesach rekrutacyjnych, to zdecydowanie powinieneś wypróbować te szybkie i skuteczne metody szukania pracy.

Grupy na Facebooku – miejsce publikacji wielu ogłoszeń o pracy

Media społecznościowe to prawdziwa kopalnia ofert pracy. Na Facebooku znajdziesz mnóstwo grup z ofertami pracy. Wystarczy wyszukać grupę w swoim regionie lub mieście. Po zalogowaniu się na swoje konto w portalu wpisujemy w lupkę przykładowo „Praca Warszawa” czy „Praca Poznań” i dodajemy się do grupy.

W takich grupach oferty pracy zamieszczają pracodawcy, ale najczęściej my sami możemy też dodać ogłoszenie, że pilnie szukamy pracy.

Na takich grupach bardzo często pracodawcy nie wymagają nawet wysyłania CV, a jedynie podają numer telefonu dla osób zainteresowanych daną ofertą. Najczęściej spotykane zatrudnienia to:

  • praca w handlu,
  • rozdawanie ulotek i akcje promocyjne hostess,
  • sprzątanie,
  • opieka nad dziećmi i osobami starszymi,

ale przewija się tam również mnóstwo innych atrakcyjnych ogłoszeń.

Stawki są bardzo różne i zależą od charakteru pracy, jej wymiaru czasowego oraz wymaganych kwalifikacji. Często jednak zdarza się, że są to oferty dostępne w zasadzie dla każdego, kto chce pracować, ponieważ wymagania stawiane kandydatom są naprawdę niewielkie.

Jeśli więc zależy Ci na szybkim znalezieniu pracy, to nie zwlekaj, tylko po prostu zacznij działać. Poszukaj grupy z ogłoszeniami i dzwoń do pracodawców – z pewnością szybko przyniesie to rezultaty.

Wonga banner - 750

Najpopularniejsze portale z ogłoszeniami o pracę

Portali z ofertami pracy jest bardzo wiele. W przypadku większości z nich, aby uzyskać zatrudnienie, należy jednak wysłać CV i oczekiwać na kontakt ze strony pracodawcy, a następnie wziąć udział w jednym lub nawet kilku spotkaniach rekrutacyjnych.

W sieci znajdziesz też takie portale z ofertami pracy, na które możesz bardzo szybko odpowiedzieć, kontaktując się z pracodawcą telefonicznie. Wiele tego typu ogłoszeń znajdziesz przykładowo na portalu OLX. To, jak szybko uda Ci się znaleźć zatrudnienie, zależy w dużej mierze od Twojego zaangażowania. Zdecydowanie warto poświęcić kilka godzin na przejrzenie ogłoszeń z Twojego miast czy regionu i obdzwonienie wszystkich pracodawców, którzy proszą o kontakt telefoniczny w sprawie oferty zatrudnienia.

Zarówno na portalach ogłoszeniowych, jak i w grupach na Facebooku zdarzają się także szybkie oferty pracy na przykład na inwentaryzacjach, przy rozpakowywaniu towaru, czy wieszakowaniu ubrań w sklepach odzieżowych, gdzie pracodawca podaje numer telefonu i prosi o wysłanie wiadomości SMS ze swoim imieniem i nazwiskiem wszystkie osoby zainteresowane podjęciem pracy.

Kontakt ze strony pracodawcy w przypadku takich ofert jest często bardzo szybki – już tego samego dnia otrzymamy wiadomość lub telefon ze szczegółami oferty. Najczęściej wystarczy jedynie potwierdzić, że przyjmuje się ofertę i przyjść do pracy w wyznaczone miejsce o ustalonej godzinie. Jest to z reguły zatrudnienie na umowę o dzieło, rzadziej zlecenie.

Przeczytaj też: Pożyczka bez udokumentowanych dochodów – dla bezrobotnych bez zarobków 2023

Agencje zatrudnienia – czy to w 2023 roku ma jeszcze sens?

Ofert pracy w agencjach zatrudnienia jest naprawdę bardzo dużo. Najczęściej są to oferty produkcyjne, w ochronie lub w handlu na przykład obsługa kasowa w hipermarketach. Tutaj możemy liczyć na zatrudnienie na umowę zlecenie lub umowę o pracę tymczasową.

Proces rekrutacji oraz wszelkie formalności związane z podjęciem zatrudnienia przebiegają bardzo szybko i sprawnie. W przypadku zatrudnienia na umowę o pracę konieczna będzie wizyta u lekarza medycyny pracy, jednak i tutaj nie musimy martwić się o zbyt odległe terminy, ponieważ agencje pracy najczęściej współpracują z prywatnymi przychodniami lekarskimi, dzięki czemu wizytę u lekarza umówimy w ciągu najdalej 2-3 dni.

Ogłoszenia agencji pracy znajdziemy zarówno w Internecie – na stronach agencji, jak i wielu portalach ogłoszeniowych, ale możemy także udać się osobiście do placówki agencji zatrudnienia i tam zapoznać się z aktualnymi ofertami. Jeśli więc udamy się do agencji zatrudnienia, to w zasadzie możemy być pewni, że rozpoczniemy pracę najpóźniej w ciągu tygodnia.

Przeczytaj też: Jak szukać pracy? Sposoby i metody skutecznych poszukiwań

A może praca jako freelancer?

Możesz również zacząć zarabiać jako freelancer online w ramach działalności nierejestrowanej lub umów o dzieło. Tutaj z pomocą przychodzą portale dla freelancerów. Możesz skorzystać z tych krajowych lub jeśli znasz język angielski z międzynarodowych. Do największych i najpopularniejszych tego typu portali, gdzie znajdziesz naprawdę mnóstwo różnych ofert (skierowanych zarówno do specjalistów w danej dziedzinie, ja i do osób bez doświadczenia) należą:

Możesz tam zarówno odpowiadać na oferty, jak i założyć profil, na którym będziesz oferować konkretne usługi. Warto zapoznać się z tego rodzaju portalami, przejrzeć oferty zarówno pracodawców, jak i freelancerów, obejrzeć dostępne tam darmowe poradniki dla freelancerów, a następnie zacząć intensywnie działać. Możliwości zarobku są praktycznie nieograniczone.

3.8/5 - (13 votes)