finzmo logo
Finzmo - zrzut ekranu - strona pożyczkodawcy
Weź pożyczkę

3.6/5 - (38 votes)

Oferta Finzmo

Serwis Finzmo pośredniczy w udzielaniu szybkich, ale długoterminowych chwilówek online na okres od 3 do 48 miesięcy. Strona jest ostatnio łudząco podobna do Solcredit – opinie i kontakt, jednak niech to nas nie zmyli – oba miejsca w Internecie należą do tej samej firmy. Finzmo jest brokerem, co oznacza, że pośredniczy między pożyczkobiorcami a realnymi pożyczkodawcami.

Firma pomaga uzyskać finansowanie od 1500 do 60000 zł. Proces wnioskowany jest bliźniaczo identyczny jak w Solcredit. Główną kwotę wybiera się na stronie głównej, w dalszej części dopiero pożądany okres kredytowania. Zamiast wnioskować do 10 pożyczkodawców na raz, zapoznawać się z osobna ofertą każdego z nich, wystarczy powierzyć wnioskowanie w naszym imieniu serwisowi Finzmo.

Sprawdzanie zdolności kredytowej i baz dłużników

Pożyczkę zgodnie z polskim prawem może otrzymać jedynie osoba, która przejdzie pozytywnie ocenę swojej zdolności kredytowej. Nie można udzielać chwilówek osobom, które nie będą w stanie ich oddać i popadną w spiralę zadłużenia. Najlepszym sposobem, które wykształciły sobie podmioty pozabankowe jest sprawdzenie na okoliczność występowania w bazach dłużników. Również firmy, które reprezentuje Finzmo sprawdzają klienta w rejestrach dłużników czy w BIK.

Ponadto, zdolność do spłacania rat w konkretnej wysokości zależy od wysokości:

 • zarobków i kosztów życia,
 • innych istniejących zobowiązań, których raty spłacamy.

Coraz częściej podmioty oferujące pożyczki na raty skanują konto klienta poprzez aplikacje takie jak Instantor czy Kontomatik, dzięki czemu widzą ile faktycznie pieniędzy na koncie ma dana osoba. Jednocześnie jest to sposób na potwierdzenie, że po drugiej stronie Internetu to my wnioskujemy o pieniądze.

Sprawdzane bazy dłużników: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), BIG Infomonitor, ERIF BIG – co to jest?, Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Dodatkowe informacje

18 – 99 lat

wszystkie polskie banki

Instantor, Kontomatik lub 1 grosz

Pon. – Pt. 09:00-17:00

W zależności od oferty danego pożyczkodawcy.

WWW: www.finzmo.pl

Tel.: brak

Email: formularz kontaktowy na stronie

Kto może otrzymać pieniądze?

Wszyscy wnioskujący za pośrednictwem Finzmo, muszą spełnić kilka podstawowych kryteriów:

 • obowiązek posiadania polskiego obywatelstwa i zamieszkiwania na terenie Polski,
 • bycie w wieku min. 18 lat,
 • posiadanie konta bankowego oraz polskiego numeru telefonu komórkowego,
 • w większości pożyczkodawców – stałe zatrudnienie lub inne stałe źródło dochodu.

Jak wnioskować o pożyczkę w Finzmo? Formularz i logowanie

Formularz wnioskowania w Finzmo zawiera więcej kroków, ale każdy z nich jest krótki i prosty:

 1. Po przejściu na stronę główną www.finzmo.pl wybieramy kwotę na suwaku po prawej i klikamy „Złóż wniosek”.
 2. W drugim kroku należy podać cel pożyczki (można wybrać spośród podpowiedzi, np. Spłata innych pożyczek, Edukacja, Bieżące wydatki, Urlop/podróż, Leczenie, Remont, Naprawa samochodu lub chociażby Inne), potwierdzić jeszcze raz kwotę (można ją zmienić), a następnie dobrać okres kredytowania. Pod przyciskiem „Dalej” pojawia się przykład reprezentatywny. Zwróćmy uwagę, jak duża jest rozpiętość RRSO – od 78,07% do 1926,41% – potwierdza to pochodzenie ofert od różnych firm.
 3. W trzecim kroku podajemy imię i nazwisko, nr telefonu.
 4. Następnie podajemy adres e-mail, potrzebny do korespondencji. Jednocześnie prosi się nas o zaznaczenie zgód na – Zasady i Warunki, Politykę Prywatności, marketing bezpośredni  i otrzymywanie informacji handlowych (żeby procedować trzeba je zaznaczyć, ponieważ następnie Finzmo przekazuje nam oferty), przekazywanie informacji na nasz temat wierzycielowi – czyli firmie pożyczkowej.
 5. W piątym kroku podajemy nr PESEL, serię i nr dowodu osobistego, poziom wykształcenia oraz stan cywilny.
 6. Później podajemy liczbę domowników w naszym domu, informacje o nieruchomości, w której mieszkamy – czy jesteśmy właścicielem, czy wynajmujemy, a następnie podajemy adres.Krok szósty we wniosku Finzmo - podanie liczby domowników
 7. W siódmym kroku określamy nasz status zatrudnienia – zatrudniony i bezrobotny. Przy pierwszej opcji określamy formę zatrudnienia – od pracy na etat po gospodarstwo rolne. Co ciekawe, „urzędnik państwowy” figuruje jako osobna opcja do wyboru. Określamy też nazwę firmy, stanowisko, staż pracy, a na końcu także wysokość zarobków i wydatków. 2 ostatnie zmienne podajemy też w przypadku opcji „bezrobotny” (bezrobotny, student, emeryt, gospodyni domowa).Krok siódmy we wniosku Finzmo - zatrudnienie
 8. W kroku ósmym podajemy nr swojego konta bankowego, na który ma następnie zostać wypłacona chwilówka ratalna. Po kliknięciu dalej czeka nas już tylko oczekiwanie na zaakceptowanie pożyczki lub odmowę.Finzmo - krok ósmy - pozytywna wstępna decyzja kredytowa

Brak spłaty w terminie i koszty przedłużenia pożyczki

Należy podkreślić raz jeszcze, że to nie Finzmo udziela pożyczek, a jedynie pośredniczy w nich udzielaniu. Wszelkie problemy ze spłatą należy zgłaszać do firmy, z którą ostatecznie podpiszemy umowę. To samo dotyczy możliwości przedłużenia zobowiązania. Opcja ta jest już praktycznie niestosowana na rynku ze względu na ograniczenia wynikające ze względu na maksymalne koszty jednej pożyczki. Częściej spotkać się Państwo mogą z refinansowaniem, czyli udzieleniem nowej pożyczki na spłatę poprzedniej. W tym przypadku koszty liczone są od nowa.

Brak zwrotu środków na czas będzie skutkowało wszczęciem działań windykacyjnych. Osoba, która nie odda środków na czas będzie miała najprawdopodobniej naliczone:

 • odsetki kapitałowe o wartości 7,2% na dzień. Są one naliczane według stopy zmiennej w wysokości dwukrotności stopy referencyjnej NBP i 3,5 pkt. procentowych, tj. dwukrotności odsetek ustawowych. Odsetki za zwłokę są liczone od kwoty pożyczki,
 • odsetki za opóźnienie o wartości 11,2% na dzień. Są one naliczane według stopy zmiennej w wysokości dwukrotności stopy referencyjnej NBP i 5,5 pkt. procentowych, tj. dwukrotności odsetek ustawowych za opóźnienie. Odsetki za zwłokę są liczone od kwoty pożyczki.

Podmioty powiązane z Finzmo

Firma jest częścią grupy o nazwie Fiizy Poland Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul. Ogrodowa 58, 00-876. Dodatkowe powiązane podmioty to estońska spółka matka Fiizy OÜ zarejestrowaną w estońskim rejestrze handlowym pod nr. 12694462, z siedzibą w Tallinnie (Estonia), 10130, Toom-Kooli 1. Jak wspomnieliśmy wcześniej, z Fiizy Poland jest powiązana także marka Solcredit.

Finzmo – nasza opinia

Finzmo - 300x250 banneraFinzmo działa jako broker, który w sposób automatyczny proponuje oferty pożyczek potrzebującym klientom. Jest to wygodne rozwiązanie, jednakże niepozbawione swoich ujemnych stron. Liczba pytań, na którą musimy odpowiedzieć jest większa niż u niejednego pożyczkodawcy. Ich szczegółowość jest porównywalna, choć momentami też nieuzasadniona – prośba o podanie stanowiska i nazwy firmy, w której się pracuje.

Niemniej jednak Finzmo to odpowiedź na potrzeby użytkowników Internetu w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku. Konsumenci lubią proste rozwiązania, dostarczające im wszystko prawie na tacy. Tego typu usługę proponuje Finzmo. Nie trzeba porównywać wszystkich ofert chwilówek na raty, wystarczy wypełnić wniosek i sprawdzić, gdzie mamy realną szansę na otrzymanie finansowania.

 • Krótki, deklarowany czas oczekiwania na decyzję – po wypełnieniu intuicyjnego wniosku i jego wstępnej akceptacji, doradca pomoże wybrać pożyczkę.

 • Możliwość porównania różnych ofert w jednym miejscu (i to za sprawą wypełnienia tylko jednego wniosku), widoczny jak na dłoni koszt rzeczywisty w postaci RRSO.

 • Brak możliwości skontaktowania się telefonicznie z działem obsługi klienta. Powody ku temu mogłyby być różne.

 • Zbyt szczegółowe pytania we wniosku pożyczkowym dotyczące zatrudnienia.