Cena Bitcoina osiągnęła kolejny rekord we wtorek 9.11.2021 r. rano, gdy wartość kryptowaluty wzrosła do ponad 68 000 USD – oto najnowsze wiadomości dotyczące kryptowalut i kursu Bitcoina, Ethereum, monety Shiba Inu, XRP, Cardano i innych. Notowania Bitcoina wzrosły powyżej poprzedniego rekordu 67 600 USD, odnotowanego pod koniec października, w wyniku ciągłego wzrostu poparcia dla najpopularniejszej na świecie kryptowaluty.

Kurs Bitcoina 2023 – co oznaczają obecne notowania?

Wzrost ceny Bitcoina wraz z Ethereum reprezentuje kolejną falę poparcia dla głównych kryptowalut, ponieważ inwestorzy i fani kryptowalut mają nadzieję, że wartość monety osiągnie przełomową wartość 100 300 USD w 2022 roku. We wtorek 9 listopada cena Bitcoina wzrosła o około 13,5% w ciągu ostatniego tygodnia po tym, jak we wtorek rano osiągnęła nowy rekordowy poziom ponad 68 100 USD.

Cena Bitcoina - rekord w dolarze - 9.11.2021 - grafikaCena kryptowaluty zaczęła rosnąć w niedzielę wieczorem (7 listopada), gdy inwestorzy podnieśli cenę z 62 619,98 USD o 20:10 do 66 107,46 USD o 10:30 w poniedziałek rano. Według Coinbase, wzrost Bitcoina trwał przez noc w poniedziałek, gdy wartość kryptowaluty wzrosła do 68 168,85 USD we wczesnych godzinach we wtorek rano.

Chociaż jego cena nieznacznie spadła z 24-godzinnego maksimum wynoszącego 68 595 USD we wtorek rano do 67 913,80 USD na godzinę 14:40, podwyżka ceny Bitcoina nadal stanowi wzrost rok do roku o ponad 310% w stosunku do wartości z listopada zeszłego roku. Pojawia się po tym, jak kryptowaluta spadła w przybliżeniu po wzroście do 67 750 USD pod koniec października, gdy inwestorzy zdawali się wycofywać w oczekiwaniu na kolejną pompę cenową.

Platforma agregacji danych kryptowalut, CoinMarketCap, odnotowała wzrost wolumenu obrotu Bitcoinem o prawie 27% w ciągu ostatnich 24 godzin od godziny 14:45, przy wolumenie obrotu kryptowaluty, który osiągnął 41 718 072 990 USD.

Dlaczego Bitcoin jest dzisiaj aktywny?

Byczy wzrost ceny Bitcoina do blisko 70 000 USD ma miejsce, gdy inwestorzy mają nadzieję, że kapitalizacja rynkowa 1 biliona USD pozostanie na miejscu przed niestabilnym okresem handlowym. Pomimo gwałtownej aktywności i popularności wokół wschodzących monet alternatywnych i memów, analitycy rynku powiedzieli, że obawy związane z rosnącą w Polsce inflacją powodują, że inwestorzy wspierają Bitcoin i główne kryptowaluty.

Europejska kryptoplatforma Currency.com odnotowała 95% spadek wartości handlu SHIB w tygodniu poprzedzającym poniedziałek 8 listopada oraz 85% spadek liczby handlowców. Inwestorzy wyraźnie zaprzątają sobie głowę rosnącymi obawami dotyczącymi inflacji i globalnych podwyżek stóp procentowych.

Chociaż spodziewamy się, że Rezerwa Federalna przyjmie miękkie podejście do polityki pieniężnej w 2022 r., wyczucie czasu potencjalnej podwyżki nie jest rzeczą prostą. Niemniej jednak, ponieważ banki centralne prawdopodobnie zaczną podnosić stopy procentowe i zmniejszać pakiet stymulacyjny, inwestorzy szukają zasobu wartości, który być może jest mniej podatny na te zmiany.

Przeczytaj też: Zagrożenia związane z kryptowalutami i Bitcoinem w roku 2023 – teoria dyfuzji technologii

Wzrost kapitalizacji bitcoina a zaufanie do tej kryptowaluty – ETF-y na Bitcoina?

Wzrost kapitalizacji rynku kryptowalut Bitcoin również wzmocnił zaufanie. Przy większej liczbie uczestników Bitcoina, zmienność jest prawdopodobnie mniejsza, co z kolei przyciąga więcej inwestorów instytucjonalnych i dodatkowo promuje stabilność popularnej kryptowaluty.

Zonda giełda kryptowalut bannerWedług doniesień, we wtorek 26 października, amerykańscy regulatorzy szukają nowych sposobów i strategii dla banków na przechowywanie aktywów kryptograficznych i przeciwdziałanie ich obecnemu wzrostowi. Wynika to z wprowadzenia nowych kontraktów futures na Bitcoiny na giełdzie (ETF) w postaci ETF ProShares Bitcoin, a także podobnych ruchów.

ETF-y futures na bitcoiny zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić inwestorom dokonywanie transakcji na kontraktach futures z dala od zwykłych giełd kryptowalut, takich jak Binance, które zostały poddane większej kontroli ze strony regulatorów na całym świecie. Dzięki kryptowalutowym funduszom ETF inwestorzy mogą spekulować na temat przyszłych kosztów kryptowalut bez konieczności samodzielnego ich posiadania.

Przeczytaj też: Fundusze ETF – co to jest? 8 zalet inwestowania w Exchange Traded Funds

Jakie są dziś ceny Ethereum?

Ponieważ kryptowaluty często poruszały się w parze z Bitcoinem, Ethereum notowało prawie 14% w ciągu ostatnich siedmiu dni po osiągnięciu nowego rekordu prawie 5300 USD we wtorek rano. Według Coinbase, o 6 rano we wtorek 9 listopada Ethereum osiągnął 4 872,54 USD, ustanawiając nowy rekord dla popularnej kryptowaluty, będącej synonimem rosnącego trendu kryptowalut NFT.

Poprzedni rekord wszechczasów Ethereum, wynoszący 4329,11 USD, został osiągnięty w majowym boomie kryptowalut 2021, ale kryptowaluta kosztuje obecnie około 4834 USD (3552,31 GBP) od godziny 14:40 we wtorek po południu.

Przeczytaj teżOsłabienie złotówki wobec innych walut – euro i dolar z rekordami – co to oznacza? Co kupować?

Jak radzą sobie inne kryptomonety? Shiba Inu, Dogecoin, Cardano, XRP Ripple

Moneta Shiba Inu jest wyceniana na około 0,00005590 USD (0,00004112 GBP) od godziny 14:25 po tym, jak pod koniec października pobiła wiele rekordów.

W międzyczasie cena Dogecoina wzrosła o mniej niż jeden procent w ciągu ostatnich 24 godzin po 0,27 USD (0,22 GBP) we wtorek po południu. Spadek cen Dogecoin trwa po tym, jak współzałożyciel Doge uderza w kryptowaluty jako „oszustwo”, a Chiny ograniczają kopanie kryptowalut.

Tymczasem ceny Cardano (ADA) oscylują wokół 2,38 USD (1,76 GBP), co oznacza wzrost o 17% w ciągu ostatnich 24 godzin, XRP Ripple wzrósł o 2,29% do 1,27 USD (0,937729 GBP), a Solana o 234,80 USD (180,39 GBP) od 14:40 we wtorek.

Przeczytaj też: Nowe altcoiny godne uwagi w roku 2023 – kryptowaluty z potencjałem – kursy?

Kiedy były ostatnie poważne spadki Bitcoina? Jakie prognozy kursu?

W czerwcu chiński rząd rozprawił się z poważnymi operacjami kopania kryptowalut mającymi miejsce w prowincji i zażądał, aby chińskie banki i kanały płatnicze przestały wspierać zdecentralizowane i anonimowe transakcje kryptograficzne. To spowodowało, że ceny Bitcoina spadły poniżej 30 100 USD w dramatycznym spadku po jego gwałtownym sukcesie.

Kryptowaluta nadal rośnie i spada, ponieważ inne globalne administracje i organy regulacyjne opracowują przepisy mające na celu ograniczenie zwiększonej aktywności kryptowalut, często przypisywanej praniu pieniędzy i przestępczości. Po ruchu państwa chińskiego kraje takie jak Korea Południowa, zobowiązały się również do przeciwdziałania wzrostowi prania pieniędzy za pośrednictwem kryptowaluty, podczas gdy policja metropolitalna ogłosiła, że ​​z powodzeniem zamknęła ogromną operację prania pieniędzy kryptowalutowych w Wielkiej Brytanii.

W lipcu przejął operację kryptowaluty o wartości 180 milionów funtów w ramach największego do tej pory przejęcia kryptowaluty w Wielkiej Brytanii. Z kolei platformy wymiany kryptowalut, takie jak Binance, odczuwają to na całym świecie, ponieważ organy regulacyjne i rządy zaczęły zwracać szczególną uwagę na działanie takich platform w następstwie globalnego tłumienia kryptowalut.

Byczy wzrost i zwiększone zaufanie do Bitcoina prawdopodobnie sprawią, że pozostanie on po cenach oscylujących między 60 100 a 70 100 USD, ale ze zwiększonym oporem, ponieważ prognoza ceny wynosi 100 100 USD w 2022 roku.

UWAGA!

Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi rejestr ostrzeżeń publicznych, dostępny pod adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne. W rubryce „Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 i art. 151 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego)” znajdują się ostrzeżenia na temat firm, które bezprawnie wydają pieniądz elektroniczny. Według stanu na dzień 2.01.2023 r. widnieje tam aż 49 firm.

Informacje zawarte w powyższym artykule nie stanowią analizy inwestycyjnej, analizy finansowej ani innej rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczącej transakcji w zakresie instrumentów finansowych, o których mowa w art. 69 ust. 4 pkt 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi.

Nie stanowią również rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Ani też nie stanowią “rekomendacji inwestycyjnych” ani “informacji rekomendujących lub sugerujących strategię inwestycyjną” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku).

Powyższy tekst zawiera linki afiliacyjne, tj. reklamowe do serwisów współpracujących.

4.1/5 - (11 votes)