Marketing afiliacyjny, czyli promocja czyichś produktów i usług w sieci w celu zarabiania na prowizji, jest dziś bardzo popularną formą osiągania dochodu pasywnego. Wiele osób prowadzi jednak takie działania po omacku, podczas gdy wystarczy wdrożyć garść prostych wskazówek dotyczących rozwoju i promocji serwisu afiliacyjnego, dzięki którym takie zarabianie w Internecie okaże się skuteczne. O czym należy pamiętać? Zapraszamy do lektury.

Zarabianie w afiliacji a jakościowa strona www – dlaczego należy zadbać o wysokiej jakości treści?

Aby zarabianie na marketingu afiliacyjnym było skuteczne, należy przede wszystkim zapewnić wysoką jakość treści. Czasy, w których można było zarobić pieniądze dzięki gęstemu umieszczaniu linków w kiepskiej jakości artykułach już dawno się skończyły. Teraz nie ma miejsca na treści, które nie wnoszą żadnej użytecznej wiedzy i wartości do życia czytelników.

program afiliacyjny - internetowa sieć - komputer na biurkuDziś, tworząc treści na bloga afiliacyjnego lub na zastępujący go profil w mediach społecznościowych, powinno się zastosować te same zasady, którymi kierują się firmy, prowadząc wysokiej jakości content marketing. Należy więc tworzyć treści, które będą dostarczać czytelnikom wartościowej wiedzy, wywołując też liczne – czeto bardzo intensywne – emocje.

W takim modelu produkt nie jest promowany nachalnie i często jest on jedynie tłem dla treści lub jest w niej niemalże nieobecny. Czytelnicy mają w ogóle nie odbierać tekstu jako próby sprzedaży produktu lub usługi. Wbrew pozorom, taka forma promocji jest dziś najskuteczniejsza, a nachalne i kiepskiej jakości treści reklamowe nie tylko nie zachęcają do kupna produktów i usług, ale wręcz do nich zniechęcają.

Jakiego bloga stworzyć? Przyjemna w odbiorze i nowoczesna strona internetowa

Aby zarabianie na afiliacji było skuteczniejsze, najlepiej założyć bloga lub inny typ strony internetowej. Wiele osób to czyni, popełniając jednak pewne błędy. Blog afiliacyjny powinien być minimalistyczny, jednak nie powinno się tu jednocześnie rezygnować z nowoczesnych technologii. Wielkim błędem jest umieszczanie na takim blogu wielu animowanych elementów, które atakują zmysły internautów, uniemożliwiając im skupienie się na treści, a to ona ma być najważniejsza.

Wszelkiego rodzaju elementy odciągające uwagę od tekstu i utrudniające jego lekturę sprawiają, że internauci bardzo szybko opuszczą daną stronę, nie zapoznając się z nim nawet w sposób pobieżny. Pamiętać przy tym należy, że o tym, czy strona jest nowoczesna, świadczą nie liczne zdjęcia ze stocków, lecz użyte przy jej budowie technologie.

Przeczytaj też: Ranking sieci i programów partnerskich w Polsce – opinie o afiliacji

Struktura strony pod afiliację a SEO

Nowoczesne rozwiązania nie tylko ułatwią zarządzanie stroną i znajdującymi się na niej treściami, lecz także pozytywnie wpłyną na pozycjonowanie, które stanie się łatwiejsze, a do tego algorytmy indeksujące wyszukiwarek przychylniej patrzą na nowoczesne strony internetowe, co przekłada się na wyższą pozycję w hierarchii wyników wyszukiwania.

Nowoczesna strona internetowa, która będzie jednocześnie przyjemna w odbiorze, nie musi wiązać się z poniesieniem sporych kosztów – można na przykład skorzystać z jednego z licznych narzędzi do samodzielnego budowania stron jak Wix.com czy CMS o nazwie WordPress, które pozwalają na webmastering metodą „przeciągnij i upuść”. Aby stworzyć dobrą stronę, dziś nie trzeba znać nawet HTML-a.

leadstar 750x300 banner zarabianie social media

Przeczytaj też: Kanał gamingowy na Twitchu – jak go stworzyć? Zarabianie na streamowaniu gier

Optymalizacja strony i treści pod SEO – keyword research a obecność w wyszukiwarce Google

Nawet najlepszej jakości teksty pozostaną niezauważone, jeżeli nie zadba się o pozycjonowanie stron internetowych, a bardzo ważnym jego aspektem są działania SEO. Wielką ich zaletą jest to, że wielu blogerów jest w stanie samodzielnie dokonać podstawowej optymalizacji strony i treści, wyprzedzając wielu konkurentów, a do tego wydając niewielkie – lub nawet żadne – pieniądze na takie pozycjonowanie.

Data driven digital marketing – czynności składające się na sukces strony w organicznych wynikach wyszukiwania

Istnieje bardzo wiele darmowych narzędzi SEO dla blogerów i małych biznesów, które umożliwią skuteczne zarabianie w Internecie. Skuteczny marketing afiliacyjny w dużej mierze polega na umiejętności odnajdywania odpowiednich słów kluczowych i sprawnemu i naturalnemu wplataniu ich w treści.

Dodatkowo, niebagatelny wpływ na sukces naszej strony www mają inne działania, takie jak:

  • tworzenie meta opisów,
  • opisanie obrazków zgodnie z wytycznymi Google – atrybutem alt=””,
  • dbanie o odpowiednie otoczenie linków,
  • zewnętrzny link building.

Każde z nich może być przeprowadzone samodzielnie wpływając bardzo pozytywnie na pozycję bloga w wyszukiwarce.

Z czasem, gdy dochody staną się coraz większe, warto jednak będzie zainwestować w płatne narzędzia SEO, które dadzą większe możliwości i pomogą zaoszczędzić znaczną ilość czasu, który przy zarabianiu w Internecie równa się pieniądzom.

Twisto banner 750x200px z brunetką- 45 dni na spłatę

Przeczytaj też: Kwota słownie – jak zapisać słowami sumę w umowie? Poprawny zapis liczb w euro, dolarach, funtach

Częste uaktualnianie strony i treści – dlaczego pomagają nie wypaść z 1. strony Google?

Aby zarabianie na afiliacji było skuteczne, zarówno treści, jak i strony internetowe, muszą być często uaktualniane. Nie tylko należy więc tworzyć w regularnych odstępach nowe teksty, ale także aktualizować te już napisane. Jeżeli podejmuje się takie działania, nawet tekst napisany lata temu może przynosić spore zyski, a do tego mniej czasu zajmie modyfikacja istniejącego artykułu, niż stworzenie nowego.

Nowe treści, a więc i linki afiliacyjne, w starszym artykule będą też często lepiej widoczne, gdyż ten będzie już od dłuższego czasu dobrze wypozycjonowany i nie trzeba będzie przeprowadzać procesu pozycjonowania od podstaw.

Powyższe strategie umożliwią sprawne zarabianie przez Internet dzięki marketingowi afiliacyjnemu, który jest doskonałym pomysłem na dodatkową pracę, która daje zupełną elastyczność, a do tego może być przekształcona z czasem w pełnowymiarowy biznes.

3.7/5 - (3 votes)