bocian pożyczki logo
Bocian Pożyczki - strona www pożyczkodawcy - miniatura
Weź pożyczkę

3.6/5 - (24 votes)

Oferta Bocian Pożyczki

Firma Bocian Pożyczki działa na polskim rynku nieprzerwanie od ponad 20 lat i posiada 32 oddziały na terenie całego kraju. W jej ofercie znajdują się pożyczki z dostawą do domu klienta. Wniosek o pożyczkę można złożyć online, ale wszelkie formalności załatwiane są właśnie z obsługą domową. Nie ma możliwości uzyskać pieniędzy całkowicie online. Doradca klienta przychodzi minimum na 1 spotkanie przed udzieleniem kredytowania do domu wnioskującego. Wtedy przeprowadza ewaluację zdolności kredytowej i (nie oszukujmy się) może na własne oczy zobaczyć jak wyglądają przysłowiowe 4 kąty osoby osoby potrzebującej pilnie pieniędzy.

W Bocianie można pożyczyć już od 600 złotych. Górna granica zależy od zdolności kredytowej klienta. Minimalny okres trwania umowy to 25 tygodni, czyli 6 miesięcy. Firma udziela pożyczek na raty z ratą tygodniową. RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 120%.

Spłata pożyczki może odbywać się już na kilka sposobów. Raty mogą być:

 • odbierane co tydzień przez doradcę w mieszkaniu pożyczkobiorcy lub
 • w ramach bezpłatnego Pakietu Komfort w innym ustalonym miejscu, a także
 • zdalnie – poprzez kartę płatniczą, przelew, płatność BLIK lub nawet Google Pay.

Chwilówkę od Bociana charakteryzuje szybkość wypłaty. Pieniądze otrzymuje się od razu podczas wizyty doradcy w przypadku podpisania umowy w formie:

Sprawdzanie zdolności kredytowej i baz dłużników

Bocian Pożyczki to firma, która zobowiązała się przestrzegać określonych praktyk etyki pożyczkowej. Sprawdza ona zdolność kredytową klientów przed udzieleniem finansowania. Elementem oceny możliwości spłaty zobowiązania jest wizyta w domu klienta (konieczna jest tylko 1 spotkanie w mieszkaniu). Ponadto firma sprawdza wnioskującego na okoliczność występowania w bazach dłużników. Chodzi o to, by pieniędzy nie otrzymała osoba, która popadnie w spiralę zadłużenia lub po prostu nie będzie w stanie zwrócić pieniędzy. Z ekonomicznego punktu widzenia firmie się to po prostu nie opłaca.

Ponadto, wymagane jest okazanie dokumentu potwierdzającego otrzymywanie dochodów (tj. umowę o pracę lub np. decyzja o przyznaniu świadczenia emerytalnego lub renty z ZUS). Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez okazanie i sprawdzenie przez doradcę dowodu osobistego. Dzięki temu Bocian Pożyczki to jedna z chwilówek bez konta bankowego.

W przypadku pożyczki dla rolników, konieczne będzie dodatkowo okazanie:

 • potwierdzenie z gminy dotyczące wysokości osiąganych dochodów,
 • akt własności ziemi do wglądu,
 • 3 ostatni odcinki z KRUS.

Sprawdzane bazy dłużników: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), BIG Infomonitor (jak sprawdzić siebie?).

Dodatkowe informacje

18 – 74 lata

mBank, Alior Bank, PKO Bank Polski, Santander, Bank Millennium, PEKAO SA

bezpośrednio przez doradcę klienta – dowód osobisty

Pon. – Pt. 07:30-21:00

Sob. 09:00-18:00

Ndz. 10:00-17:00

Godziny pracy BOK powyżej, z doradcą można umówić się o różnych porach

To kwestia do indywidualnego rozpatrzenia. Brak informacji na ten temat.

WWW: www.bocianpozyczki.pl

Tel. 600-100-100

Email: biuro@bocianpozyczki.pl

Warunki udzielenia Bocian Pożyczki

Jak opisaliśmy powyżej, nie można otrzymać pieniędzy, jeżeli nie otrzyma się pozytywnej oceny swojej zdolności kredytowej lub nie przyjmie się agenta we własnym mieszkaniu. Bocian Pożyczki ma jeszcze kilka innych wymagań:

 • wiek 18 – 74 lata,
 • ważny i niezniszczony dowód osobisty,
 • tytuł własności lokalu, a w przypadku osób wynajmujących – umowę najmu lub imienny rachunek za media wystawiony na adres zamieszkania lub korespondencję skierowaną pod ten właśnie numer mieszkania,
 • oczywiście stałe źródło dochodów – niekoniecznie pochodzących z pracy, lecz np. i najmu  lub świadczeń.

Jak wnioskować o pożyczkę? Formularz i logowanie do Bocian Pożyczka

Bocian Pożyczki umożliwia skorzystanie z internetowego Profilu Klienta (logowanie w prawym górnym rogu strony), w którym widać status pożyczki i na którym widnieją potwierdzenia spłat kolejnych rat. Nie zapominajmy jednak o tym, że powinniśmy otrzymać stosowne potwierdzenie odbioru raty od doradcy, któremu co tydzień zwracamy pieniądze w stosownej wysokości.

Formalności związane z podpisaniem umowy zostaną załatwione podczas spotkania z agentem w ramach wizyty domowej. Niestety, dopiero wtedy otrzymają Państwo wzór pożyczki. Nie jest on dostępny na stronie www. Polecamy jednak poprosić o jej przesłanie wcześniej. Nikt nie jest w stanie przeczytać dokładnie umowy o pożyczkę w trakcie wizyty doradcy klienta, która jest ograniczona czasowo.

Formularz Bocian Pożyczki udostępniony online jest wyjątkowo krótki. By go złożyć należy kolejno:

 1. Wejść na stronę bocianpozyczki.pl, a naszym oczom ukaże się krótki wniosek, w ramach którego na początku wyrażamy zgody na: przetwarzanie naszych danych osobowych, kontakt telefoniczny, a także wyrażamy zainteresowanie pożyczką w domu,
 2. Następnie podajemy swoje imię, nazwisko, numer telefonu i swój PESEL,
 3. Na samy końcu klikamy przycisk „Wyślij”.
 4. Biuro klienta skontaktuje się z nami w godzinach pracy infolinii, czyli od poniedziałku do piątku od 7:30 do 21:00, w soboty od 9:00 do 18:00, w niedziele od 10:00 do 17:00.
 5. Następnie dochodzi do spotkania w domu klienta i w przypadku pozytywnej decyzji agenta Bocian Pożyczki – do podpisania umowy kredytu konsumenckiego. W tym samym czasie wydawana jest pożyczka w postaci gotówki lub karty przedpłaconej mBanku.
Karta przedpłacona Mbank - Bocian Pożyczki

Źródło: bocianpozyczki.pl

Niespłacanie pożyczki od Bociana – konsekwencje

Brak spłaty rat wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Dlatego polecamy Państwu czytać dokładnie umowę o pożyczkę i przede wszystkim rzetelne podejście do oceny własnych możliwości finansowych.

Gdy klient przestanie spłacać raty, Bocian Pożyczki ma prawo naliczyć:

 • odsetki kapitałowe o wartości 7,2% na dzień. Są one naliczane według stopy zmiennej w wysokości dwukrotności stopy referencyjnej NBP i 3,5 pkt. procentowych, tj. dwukrotności odsetek ustawowych. Odsetki za zwłokę są liczone od kwoty pożyczki,
 • odsetki za opóźnienie o wartości 11,2% na dzień. Są one naliczane według stopy zmiennej w wysokości dwukrotności stopy referencyjnej NBP i 5,5 pkt. procentowych, tj. dwukrotności odsetek ustawowych za opóźnienie. Odsetki za zwłokę są liczone od kwoty pożyczki.

Podmioty powiązane z Bocian Pożyczka – Everest Finanse

Marka Bocian Pożyczki należy do spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i na londyńskiej giełdzie. Działa jako Everest Finanse S. A. z siedzibą w Poznaniu, 61-772, Stary Rynek 88. Jej kapitał zakładowy to 5 mln złotych. Prezesem zarządu jest Zbyszko Krzysztof Pawlak.

Bocian Pożyczki – nasza opinia

Bocian wprowadził pożyczki z dojazdem do klienta do domów Polaków (obok Providenta – opinie, który działa także cyfrowo). Spółka działa jedynie poprzez sieć swoich agentów i oddziały lokalne. Choć do pozyskiwania Klientów wykorzystuje także Internet oraz reklamy na stronach internetowych takich jak DarmoPożyczka.pl – ranking pożyczek online.

Na stronie pożyczkodawcy nie znajdziemy jednak umowy ramowej, tabeli prowizji i opłat ani standardowych suwaków z wygodnym wyliczeniem całkowitego kosztu kredytu, jak i wysokości rat. Wszelkie formalności są załatwiane telefonicznie lub już w domu klienta. To minus z perspektywy klienta, który coraz bardziej jest przyzwyczajony do otrzymywania wszystkich informacji „na tacy”.

Bocian Pożyczki nie zostało w ostatnim czasie ukarane przez UOKiK za stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych. W 2020 roku została wydana decyzja w związku z ich uprawdopodobnieniem, zobowiązująca Everest Finanse S. A. do wprowadzenia poprawek w dokumentach przedstawianych klientom – Decyzja nr RWR 8/2020.

Pożyczkodawca należy do Związku Przedsiębiorstw Finansowych i deklaruje przestrzeganie Zasad Dobrych Praktyk tejże organizacji. Jej slogan reklamowy „Gdy potrzeba siana – zadzwoń do Bociana!” kojarzy już pewnie każdy Polak. Ostatnio słychać go coraz częściej za sprawą reklam w telewizji przy okazji skoków narciarskich. Bocian Pożyczki sponsoruje skoczka polskiej kadry – Klemensa Murańkę.

 • Rozbudowana sieć 32 oddziałów i możliwość otrzymania pożyczki z dostawą do domu także w wielu miastach powiatowych.

 • Zaufanie do 18-latków, posiadających stałe źródło dochodu.

 • Infolinia i biuro obsługi klienta działające 7 dni w tygodniu.

 • 3 różne sposoby spłaty tygodniowych rat – także online. Informacja o pozostałym zadłużeniu do wglądu po zalogowaniu się do Profilu Klienta.

 • Brak umowy o pożyczkę do wglądu na stronie www.

 • Brak możliwości podglądu dokładnych kosztów pożyczki przed rozpoczęciem procesu wnioskowania.