Z roku na rok w bankowości elektronicznej powstaje coraz więcej udogodnień, które umożliwiają użytkownikom bezpieczne i wygodne transakcje bez konieczności używania karty lub gotówki. Jednym z nich są płatności BLIK, wykonując które, można wygrywać pieniądze w Blikomanii 2023. Jak wziąć udział w kolejnej edycji tej kultowej już loterii? Jakie są zasady, przewidziane nagrody i terminy losowania? Kiedy otrzymamy informację o wygranej?

Za pomocą bankowości w telefonie można już wykonać przelew, zlecić wypłatę, a nawet zapłacić za zakupy również w sklepie stacjonarnym. Jak to możliwe? Koniecznie sprawdź czym jest BLIK, jak w bezpieczny sposób dokonać wypłaty z bankomatu.

Blikomania 2023 – co to jest? Nagrody, zasady i czas trwania loterii

Blikomania to nic innego jak loteria pieniężna organizowana przez Polski Standard Płatności Sp. z o. o., w której każdy prawidłowo zarejestrowany uczestnik konkursu może wygrać liczne nagrody. Do wygrania, jest gotówka.

Zasady ogólne loterii

blikomania 2023 - zrzut ekranu plakat loterii sztabki złotaLoteria uwzględnia Transakcje BLIK zlecone przez uczestnika, począwszy od dnia, w którym uczestnik otrzymał potwierdzenie rejestracji. W loterii biorą udział transakcje o minimalnej wartości 1 zł. Warto zwrócić uwagę, że w ramach losowania na każdy dzień, dla jednego zgłoszenia może zostać wylosowana tylko jedna nagroda, a wygranie nagrody głównej jest możliwe tylko raz w trakcie trwania loterii.

Nagrody w Loterii Blikomania 2023 – 63 sztabki złota, 9450 czeków po 100 i 200 zł i nagrody gwarantowane

Organizator loterii przewiduje następujące nagrody do rozlosowania:

 • 6 300 nagród pieniężnych o wartości 100 zł każda – 700 nagród na każde losowanie, 100 nagród na każdy dzień, rozlosowane spośród wszystkich transakcji BLIK poza Transakcjami zbliżeniowymi BLIK.
 • 3 150 nagród pieniężnych o wartości 200 zł każda – 350 nagród na każde losowanie, 50 nagród na każdy dzień, rozlosowane spośród wszystkich transakcji BLIK zbliżeniowych.
 • 63 nagrody główne, każda w postaci sztabki złota o wartości 8 524 zł oraz kwoty 947 zł, przeznaczonej na pokrycie podatku od nagrody, zgodnie z pkt 4.4 Regulaminu – 7 nagród głównych na każde losowanie, po jednej na każdy dzień, rozlosowane spośród wszystkich transakcji BLIK.

Całkowita wartość puli nagród wynosi 1 856 673 zł. Nagrody w loterii są opodatkowane zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych. W przypadku nagród głównych, organizator potrąci równowartość podatku od wygranej przed wydaniem nagrody i przekaże ją do właściwego urzędu skarbowego.

Regulamin edycji 2023

Pełny regulamin jest dostępny pod poniższym adresem: https://www.blikomania.pl/.

Płatność za pomocą BLIK-a stała się na tyle popularna, że organizowane są konkursy, które mają na celu zachęcić jeszcze większe grono osób do rozpoczęcia używania internetowej płatności. Na wzrost popularności tej formy płatności telefonem wpłynęły zresztą poprzednie edycji Blikomanii.

Jak wziąć udział w Blikomanii? Rejestracja i płatności

Aby wziąć udział w loterii, nie trzeba wypełniać specjalnych wniosków w celu potwierdzenia tożsamości czy udawać się do placówki w banku. Wystarczy odwiedzić stronę internetową www.blikomania.pl, i wypełnić krótki formularz kontaktowy. Formularz ten, powinien zawierać dane użytkownika mobilnej aplikacji. Należy przy tym wskazać nazwę banku, z którego będą wykonywane transakcje. Czy to wystarczy? Nie!

Aby móc wziąć udział w losowaniu nagród pieniężnych, konieczne jest powiązanie konta bankowego z loterią. W tym celu, wystarczy wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł (na rzecz Fundusz na rzecz Dzieci) z użyciem 6-cyfrowego kodu BLIK, wygenerowanego w aplikacji mobilnej banku. Następnie, należy zatwierdzić transakcję ustalonym kodem PIN:

Blikomania - rejestracja - krok z przelewem w wysokości 1 zł - okno potwierdzenia kodem

Po zweryfikowaniu płatności, każdy uczestnik loterii, otrzyma powiadomienie na skrzynkę mailową, o rozpoczęciu udziału w loterii, oraz o szansie na wygranie gotówki.

Kiedy użytkownik zostanie już zarejestrowany, wystarczy wykonywać dowolną ilość transakcji, by zwiększyć swoje szansę na wygranie gotówki. Mogą być to:

 • płatności za zakupy,
 • wypłata gotówki w bankomacie,
 • przelew na telefon,
 • wystawienie czeku na BLIK lub
 • płatność na stronach internetowych za dowolne produkty lub usługi.

Co ważne, każdorazowe wygenerowanie kodu oraz jego użycie zwiększa szansę na zwycięstwo.

Skorzystanie z loterii nie jest trudne. Wystarczy kilka chwil, poświęconych na rejestrację, oraz systematyczne płatności, by zwiększyć szansę na wygranie nagrody głównej. Udział w konkursie jest bezpłatny oraz bezpieczny. Dane osób biorących udział w loterii są chronione, a strona jest regularnie ulepszana, by nie paść ofiarą cyberprzestępstwa.

Wonga banner - 750

Kilka kont i aplikacji bankowych – co z rejestracją?

W momencie, kiedy posiadamy konto np. w Alior Banku oraz mBanku, aby transakcje z obu aplikacji brały udział w losowaniu, należy zgłosić chęć udziału w każdej z aplikacji osobno.

Jakie zasady obowiązywały w 2022 roku?

Od 1. czerwca do 30.08.2022 było można zgarnąć aż 9 rocznych pensji po 84 tysiące złotych oraz 15015 czeków po 100 i 300 złotych!blikomania 2022 - grafika promująca z Tomaszem Kotem

Blikomania 2021

Losowanie odbywało się zbiorczo raz na tydzień za 7 dni wstecz, a pieniądze trafiały aż do 135 szczęśliwców, którzy otrzymują po 100 złotych. Co miesiąc zaś losowane było 100 tysięcy złotych dla 1 osoby i to wszystko bez inwestycji, wysyłania maili czy płatnych SMS-ów.

Wystarczyło potwierdzać 6-cyfrowym kodem w aplikacji mobilnej płatności, które i tak mieliśmy wykonać. Każda transakcja w Internecie, w sklepie stacjonarnym czy nawet wypłata gotówki zwiększało naszą szansę na wygraną.

Zabawa trwała począwszy od 2.08.2021 aż do 28.11.2021 r. Łączna pula nagród to ponad 2 miliony złotych. Nagrodzonych zostało tysiące osób (po stówce otrzyma aż 16065 osób), a 4 osoby wygrają 100 tysięcy złotych. Zwycięzcy byli informowani o wygranej drogą mailową.

Kiedy odbywały się losowania w 2021 roku? Terminy

Mimo iż codziennie do wygrania jest 135 nagród po 100 złotych, to losowania odbywają się zbiorczo raz na tydzień i obejmują następujące przedziały czasu, w których wykonywane były transakcje:

Terminy losowań nagród 100 i 100 tysięcy złotych w Blikomanii

Źródło: regulamin Blikomanii 2021

Z zestawienia widać, że pierwsza nagroda główna – 100 tys. złotych będzie losowana dopiero po 1. miesiącu zabawy. Listę zwycięzców po każdym z losowaniu można sprawdzić w zakładce „Zwycięzcy” na stronie www.blikomania.pl.

Przeczytaj też:

Kiedy otrzymam nagrodę?

Powiadomienia o nagrodach w wysokości 100 zł zostają wysłane drogą e-mailową w ciągu 3 dni roboczych po wylosowaniu zwycięskich transakcji do konkretnych użytkowników (osoby będące tzw. „zwycięzcami loterii” – czyli laureatami nagród 100 tys. złotych otrzymają informację w ciągu 5 dni). Informacja przyjdzie na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres poczty elektronicznej. Zostanie do niej dołączony formularz do otrzymania nagrody, który należy wypełnić. Trzeba będzie w nim podać:

 • imię i nazwisko,
 • numer PESEL (gdy go brak, datę urodzenia i obywatelstwo),
 • numer dokumentu tożsamości,
 • adres zamieszkania.

Pieniądze w przypadku nagród 100-złotowych zostaną wysłane na numer rachunku powiązanego po wypełnieniu instrukcji w mailu od organizatora w formie 9-cyfrowego czeku BLIK z datą ważności 15 dni do wykorzystania. Szczęśliwy uczestnik ma 5 dni roboczych liczonych od dnia otrzymania przez organizatora prawidłowo wypełnionego formularza.

Przeczytaj też: Pożyczki bez konta bankowego – na czek GIRO z odbiorem na poczcie

Czy w loterii mogą brać udział dzieci lub obcokrajowcy?

Dzieci niestety nie mogą brać udziału w zabawie. Jedynie gdyby dorośli powiązali swoje konto z aplikacją w telefonie dziecka, byłoby to możliwe. Jednak nie musimy chyba dodatkowo wspominać, jak nieroztropnym ruchem mogłoby to się okazać.

Z kolei dla obcokrajowców, w tym wielu Ukraińców, mamy dobrą wiadomość. Wszyscy pełnoletni mieszkańcy Polski, posiadający konto w polskim banku i dokonywujący płatności na terenie RP, mogą wziąć udział w Blikomanii.

Wygodna i bezpieczna płatność bez użycia karty bankowej? Tak! Dzięki aplikacji mobilnej Twojego banku z łatwością zapłacisz za zakupy nawet wtedy, gdy nie masz przy sobie ani gotówki ani karty płatniczej. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację bankową na swój telefon, połączysz się z siecią wi-fi lub włączysz transmisję danych, a następnie wygenerujesz specjalny kod BLIK, dzięki któremu potwierdzisz wolę dokonania dowolnej transakcji.

Polski Standard Płatności Sp. z o. o. – organizator loterii

Głównym zadaniem Polskiego Standardu Płatności Sp. z o. o. jest promocja bezpiecznych płatności w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych z wykorzystaniem kodu BLIK. Spółka jest odpowiedzialna za rozwój tego autorskiego systemu płatności bezgotówkowych.

Aby ułatwić użytkownikom proste wykonywanie transakcji zabezpieczonych dodatkowym PIN-em, prawie co roku organizuje ona specjalną loterię, w którym to w drodze losowania nagradza się płacących zbliżeniowo. Ma to na celu zachęcić ludzi do dokonywania płatności czy wypłat, właśnie za pomocą BLIK-a.axi card 300x250 - banner bez odsetek 4000 PLN

Przeczytaj też: Karta kredytowa online ranking – jak działa, czy warto? Promocje

Czym jest BLIK?

Niemal w każdej aplikacji mobilnej wszystkich najbardziej popularnych banków polskich czy nawet i spółdzielczych, znajduje się zakładka z napisem BLIK. Choć pojawiła się ona już jakiś czas temu, wiele osób po dzień dzisiejszy zastanawia się, czym jest BLIK, oraz w jakim celu go używać.

BLIK to nic innego jak internetowa metoda płatności, dzięki której można wykonywać przelewy opłacać rachunki, realizować płatności w sklepie fizycznym jak i online, wypłacać gotówkę, a nawet przesyłać pieniądze na telefon innego użytkownika.

Aby móc skorzystać z tej funkcji, wystarczy zalogować się do swojej bankowości elektronicznej, kliknąć w zakładkę BLIK, po czym wygeneruje się specjalny, 6-cyfrowy kod, który służy do zrealizowania płatności.

Kod ten, ważny jest tylko przez 2 minuty, i wpisać można go na terminalu, w bankomacie, wpłatomacie, a nawet na internetowych stronach płatności. Sposób ten, jest bardzo prosty, przyjemny i co najważniejsze bezpieczny. Posiadamy bowiem pełną kontrolę nad transakcją i nie ma tu ryzyka sczytania danych naszej karty w niepewnie wyglądającym bankomacie itd.

Aby przelać środki, lub wypłacić gotówkę, należy każdorazowo potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej banku, za pomocą ustalonego wcześniej pinu. W ten sposób, każdy użytkownik może mieć pewność, że nikt nie ukradnie jego pieniędzy ani nie wykona transakcji bez jego zgody.

Przeczytaj też: Pozabankowa karta kredytowa online – ranking

Czy to bezpieczne? Bezpieczeństwo BLIK-a

Coraz więcej osób korzysta z internetowych płatności, które pozwalają na szybsze opłaty, w dodatku często bez dodatkowych kosztów. Dzięki płatnościom przez Internet można zrobić zakupy bez konieczności wychodzenia z domu, sprawdzić komuś niespodziankę czy zamówić niezbędną usługę. Wyzwaniem dla twórców systemów płatności było jednak od zawsze ich bezpieczeństwo. BLIK, dzięki któremu możemy wygrać pieniądze w Blikomanii należy do nadzwyczaj pewnych metod płatności.

Najczęściej podczas wykonywania transakcji, używana jest karta płatnicza. To ogromny błąd, który naraża użytkowników na ogromne problemy finansowe. Podczas płatności w Internecie, należy podać:

 • swoje dane osobowe,
 • numer karty
 • datę jej ważności oraz
 • 3 cyfrowy kod CVC lub CVV2 (w zależności od rodzaju karty), który znajduje się na rewersie.

To ten ostatni kod jest zabezpieczeniem, bez którego nie wykonamy żadnej transakcji. Niestety, podczas korzystania z przeglądarki internetowej, może dojść do kradzieży danych w skutek czego użytkownik może stracić wszystkie pieniądze, by tego uniknąć, warto korzystać z opcji jaką jest tymczasowy kod BLIK.

vivus.pl 300x250 bannerBLIK jest bezpieczną formą płatności, posiadającą dodatkowe zabezpieczenie, w formie nie tylko zmiennego, 6-cyfrowego kodu, ale również PIN-u w aplikacji bankowej, którym należy potwierdzić płatność. Sam kod BLIK można wygenerować dopiero po zalogowaniu się do swojej aplikacji mobilnej, co zwiększa jedynie bezpieczeństwo, zwłaszcza w sieci.

Specjalne zabezpieczenia sprawiają, że nawet skopiowanie kodu, nie stanie się problemem dla użytkownika, gdyż bez potwierdzenia nikt niepowołany nie dokona żadnej operacji z konta, w tym opłaty za zakupy, wypłaty gotówki czy przelewu. Jest to zatem najbezpieczniejsza, najpewniejsza i prawie równie szybka metoda płatności, która z dnia na dzień przekonuje do siebie coraz większe grono osób.

Korzystanie z kart płatniczych nie jest już tak wygodne i co najważniejsze bezpieczne. Dzięki różnym, z pozoru niewinnym działaniom, oszuści z łatwością mogą skorzystać z danych na karcie, poprzez skopiowanie karty, zapisanie danych, czy kradzież. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, utraty środków, i zwiększyć swoje bezpieczeństwo, warto sięgnąć po sprawdzoną metodę płatności, jaką jest BLIK. Wystarczy mieć dostęp do aplikacji mobilnej, Internetu oraz przebywać w Polsce, w chwili dokonywania operacji. Ta prosta metoda płatności, z pewnością ułatwi wykonywanie codziennych czynności.

Oczywiście, każdy system płatności staje się z czasem celem ataków mniej lub bardziej bezpośrednich. W ciągu ostatnich 1-2 lat słychać było dużo o oszustwach na BLIK-a, dokonywanych przez osoby używających phishingu. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule na temat płatności BLIK – co to jest?.

Przeczytaj też: Karta Revolut – co to jest? Działanie, prowizje, logowanie, kontakt, opinie

Blikomania 2023 – podsumowanie

Teraz dzięki korzystaniu z BLIK można również wygrać świetne nagrody. Co chwilę, organizowane są różne akcje promocyjne, na przykład częściowy zwrot kwoty poniesionej na zakupy (tzw. moneyback), zniżka na asortyment w danym sklepie, czy właśnie wspomniana wcześniej Blikomania, czyli loteria pieniężna dla każdego „blikowacza”, który zarejestruje się w zabawie.

4.1/5 - (22 votes)